Karaismailoğlu, Ankara Kahramankazan Yol Yapım Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Karaismailoğlu, Ankara Kahramankazan Yol Yapım Çalışmalarını Yerinde İnceledi
Karaismailoğlu, Ankara Kahramankazan Yol Yapım Çalışmalarını Yerinde İnceledi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu ve beraberindeki heyet 14 Ekim Çarşamba günü Ankara-Kahramankazan Yolu’nda devam eden yapım çalışmalarını yerinde inceledi.


Yolda hummalı bir çalışma olduğunu söyleyen Bakan Karaismailoğlu, “Şu an bulunduğumuz kavşağın önümüzdeki ay içerisinde bitirilmesi planlanıyor. Devam eden diğer kavşak çalışmalarımız da bir an önce bitirilerek bu yol kısa sürede Ankara ve Kahramankazanlı vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak.” dedi.

Bölgedeki diğer çalışmalara ilişkin de bilgi veren Bakan Karaismailoğlu, “Bu bölgedeki en önemli kavşaklardan biri de Saray Kavşağı. Arkadaşlarımızla birlikte onun da programlamasını yaptık. Kısa bir süre içerisinde başlayıp hızlıca bitirmek için bir an önce orada da yol alacağız.” diye konuştu.

Bakanımız Karaismailoğlu, Kızılcahamam’ı Çerkeş’e bağlayan 2.071 metrelik Kızılcahamam Tüneli’nde çalışmaların son aşamaya geldiğini, Kasım ayı bitmeden vatandaşların hizmetine sunulacağını belirterek, “Ülkemize değer katan büyük projelerde çalışıyoruz. Bunları bir an önce bitirip ülkemizin ekonomisine kazandırmak için canla başla çalışıyoruz. Bu projeler bittikten sonra, değerli milletvekillerimiz ve yerel yöneticilerimizle birlikte yeni projelerimizin planlamalarını yapacağız” ifadelerini kullandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak ülkenin her bir noktasında karada, denizde, havada, raylı sistemlerde hatta uzayda çok önemli projeler yürüttüklerine dikkati çeken Bakanımız Karaismailoğlu, “Dünyanın örnek aldığı büyük projeler yapıyoruz. Bunun sorumluluğunun bilincindeyiz. Bu sorumluluğu yerine getirebilmek için canla başla çalışıyoruz. Geçen hafta Mardin ve Hakkari’deydik. Geçtiğimiz gün de Artvin’deydik. Bugün de Ankara’dayız. Ülkemizin her bir noktasında çok önemli ve değerli projelerimiz var. Milletimizin yaşam kalitesini ve yaşam standartlarını yükseltmek için yapıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Ulaştırma projelerinde çalışan on binlerce kişiyle birlikte emek sarf ettiklerini belirten Bakanımız “Ülkemize, ekonomi, ticaret ve turizm anlamında artı değer kazandırmak için bütün ekibimizle çalışıyoruz. Hakkari’de de İstanbul’da da benzer projeleri yapıyoruz” dedi.sohbet


İlk yorum yapan olun

Yorumlar