Ankara Çankırı Yolu Tamamlandığında Daha Güvenli ve Konforlu Hale Gelecek

ankara cankiri yolu tamamlandiginda daha guvenli ve konforlu hale gelecek
ankara cankiri yolu tamamlandiginda daha guvenli ve konforlu hale gelecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Ankara-Akyurt Yolu’nda incelemelerde bulundu. Sabahın erken saatlerinde milletvekilleri, belediye başkanları ve bürokratlar ile birlikte Ankara-Akyurt Yolu’nda incelemelerde bulunan Bakan Karaismailoğlu, Ankara’daki yatırımlar ile ilgili istişarelerde bulunduklarını kaydetti. Karaismailoğlu, “Ankara’da bire bir takip ettiğimiz en önemli projelerden Ankara-Akyurt Yolu, Kahramankazan Yolu, Kırıkkale yolu, inşallah bunları en kısa zamanda bitirip, Ankaralı hemşehrililerimizin hizmetine sunacağız. İstişarelerde bulunup, işleri hızlandırmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

 “Proje tamamlandığında Çankırı yolu daha güvenli ve konforlu bir hale gelecek”

Ankara-Akyurt Yolu’nun 17 km’den oluştuğunu anımsatan Bakan Karaismailoğlu, yolun 4 km’sinin tamamlandığını bildirdi. Karaismailoğlu, “Geri kalan 13 km’yi de önümüzdeki yıl inşallah tamamlayacağız” diyerek; açıklamalarına şu şekilde devam etti:

“İki kavşakta çalışmalar devam ediyor. Kış dönemindeki zorlukları aştıktan sonra yaz döneminde bu kavşakları bir an önce tamamlayıp, 2021 yılı bitmeden vatandaşımızın hizmetine sunacağız. Yol tamamlandığında 2×3, 29 metre genişliğinde 3 gidiş 3 geliş bölünmüş yol olarak projelendirildi. Tamamlandığında Çankırı yolu daha güvenli ve konforlu bir hale gelecek. Buradaki sanayinin, turizmin ve üretimin gelişmesine olağanüstü katkılar sağlayacak. Önümüzdeki günlerde karayollarında, havayollarında, denizyollarında hatta uzayda çok önemli gelişmeler olacak. Dünya salgın ile mücadele ederken biz şantiyelerimizi açık tutup, projelerimizi bitiriyoruz. Bir yandan da yeni projelerimize başlıyoruz.”

Bakan Karaismailoğlu, Ankara-Çankırı Yolu Akyurt kesimi incelemelerinin ardından, Akyurt Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Kuzey Ankara Bölgesi Belediye Başkanları ile toplantı yapan Karaismailoğlu, İlçe Belediye Başkanlarının taleplerini dinleyerek; ilçelerdeki Ulaştırma yatırımlarına yönelik değerlendirmede bulundu. Karaismailoğlu, daha sonra da Kalecik Belediyesini ziyaret etti.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar