Hafta Sonu Sokağa Çıkma Yasağında İZBAN Çalışıyor Mu?

hafta sonu sokaga cikma yasaginda izban calisiyor mu
hafta sonu sokaga cikma yasaginda izban calisiyor mu

İçişleri Bakanlığı’nın, Yeni tip koronavirüs salgın sürecinde hızla artan pozitif vaka sayılarının önüne geçmek amacıyla çıkardığı son genelge uyarınca, hafta içi saat 21.00’den sonra ve hafta sonları tüm gün sokağa çıkma kısıtlılığı uygulanacak. Hafta sonu uygulanacak olan tam kapanma sürecinde bazı vatandaşlar yasaktan muaf tutulurken Yasakta İZBAN çalışıyor mu? Hafta sonu yasakta İZBAN saatleri de araştırılan konular arasında.


İzmirliler tarafından en çok kullanılan ulaşım araçlarından bir tanesi olan İzmir Banliyö Sistemi (İZBAN), yasaktan muaf olan kişiler için hafta sonu da seferlerine devam edecek. Tüm toplu taşıma araçlarının kullanılabileceği hafta sonu kısıtlamalarında, sefer saatleri seyreltilerek hizmet edecek olan otobüs, metro, dolmuş, minibüs gibi araçların şoförleri de izin belgeleriyle dışarı çıkabilecek kişiler arasında yer alıyor.

İZBAN’da hafta içi sokağa çıkma kısıtlamasında istisna kapsamındaki yolcular için 21.00’den sonra günün son seferine kadar 24 dakikada bir sefer uygulamasına geçilecek. Metro ile Konak ve Karşıyaka tramvaylarında hafta içi 21.00-00.20 saat diliminde seferler 30 dakikada bir yapılacak. Hafta sonları ise üç sistemde de seferler 06.00-00.20 saatleri arasında 30 dakikada bir gerçekleştirilecek.


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar