Hitachi Rail Bataryalı Trenler Floransa’da Devreye Alındı

floransa hitachi
floransa hitachi

Artık sadece batarya sistemiyle çalışan bir tramvay hattı var. Bu hat İtalya’da, Havai hat veya başka bir elektrikli altyapı gerektirmeyen bu tramvay hattı İtalya’nın Floransa kentinde test edilerek devreye alındı. Japon Hitachi Rail firması tarafından tasarlanan ve üretilen tramvay sistemi gelecek tramvay teknolojisine ışık tutuyor.Tramvay, Hitachi’nin küresel stratejisinin merkezine olan karbon ayak izini azaltma ve sürdürülebilirliğin korunması konusunda oldukça önemli. Geliştirilmekte olan pil teknolojileri sayesinde bu teknoloji gelecekte çok yoğun şekilde kullanılacak gibi görülüyor.

floransa hitachi

Hitachi Rail, Floransa’da ilk pille çalışan tramvayını başarıyla test etti – firmanın araçları dünya çapında oldukça ilgi çekici bir tasarıma sahip.

Geleneksel tramvay hatları elektrikli altyapı gerektirirken – genellikle direkler veya direklerle desteklenen havai teller – kurulumu pahalı ve görsel olarak çekici değildir. Akülü tramvaylar, şehir merkezlerinde yüksek kapasiteli toplu taşımayı çalıştırma fırsatı sunarken, kabloların takılmasında milyonlarca tasarruf sağlar ve Floransa gibi güzel tarihi sokaklardaki görsel etkiyi azaltır.

Deneme, hattın bir bölümünü pil gücüyle kaplayan mevcut Hitachi yapımı Sirio tramvayına pil takımlarının takılmasını içerir. Yenilik, tren fren yaptığında gücün akülere geri dönmesini sağlayarak tüketilen toplam enerji miktarını azaltır ve çevreyi korur.

Bu haber, küresel mobilite firmasının sürdürülebilirlik belgelerini ve dünya çapındaki müşterilerine sıfır karbon teklifini genişlettiği bir dizi duyurunun sonuncusudur. Hitachi, kısa süre önce, Japonya’da faaliyet gösteren dünyanın ilk pille çalışan tren filolarından birini kurarak, Birleşik Krallık’ta bir batarya treninin denemesini ve İtalya’da hibrit trenlerin teslim edildiğini duyurdu.

Hitachi, Avrupa ve Asya’da zengin bir tramvay ve tramvay inşa mirasına sahiptir ve Amerika ve Birleşik Krallık’ta yeni tramvay ve metro altyapı projelerinde yer almaktadır.

Hitachi Rail İtalya Satış ve Projeler Başkanı Andrea Pepi şunları söyledi: “Amacımız, teknolojimizi ve çalışmalarımızı sürdürülebilir bir toplum inşa etmeye yardımcı olmak ve yaşam kalitelerini artırarak dünyanın dört bir yanındaki insanların refahına katkıda bulunmak için kullanmak. ”

floransa hitachi jpeg

“Bu, çevre dostu toplu taşıma sunmaya devam ederken altyapı maliyetlerini düşürmek için müşterilerimizle birlikte çalışmamızı sağlayan bu yeni teknolojiye öncülük ettiğimiz için önemli bir kilometre taşıdır. İtalya’daki bu başarılı denemenin bizim için dünya çapında yeni fırsatlar yaratmasını umuyoruz. ”

Floransa Belediye Başkanı Dario Nardella: “Hitachi Rail’in bu yeniliği test etmek için Floransa’daki tramvayı seçmesinden memnunuz. Pille çalışan tramvaylar, şehirler içinde bu tür hizmetlerde devrim yaratabilir. Özellikle tarihi merkezlerde toplu taşıma, olacaktır. daha az etkili ve giderek daha sürdürülebilir hale gelmek. Bu, Floransa’daki tramvaylar için bir başka önemli adımı işaret ediyor. “


sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar