İBB’den Kanal İstanbul Projesine Animasyonlu Tepki

ibbden kanal istanbul projesine oyun animasyonlu tepki
ibbden kanal istanbul projesine oyun animasyonlu tepki

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Kanal İstanbul’un yapılması halinde meydana gelebilecek zararların anlatıldığı oyun şeklinde hazırlanan bir animasyonu sosyal medya hesabından paylaşarak “Sadece oyunlarda hataların geri dönüşü olur” dedi.İstanbul haritasının bulunduğu oyun, ‘proje yapılsın mı?’ sorusu ile başlıyor. Her ‘yap’ seçeneği seçildiğinde ise ‘tarım alanları yok oluyor, işsizlik artıyor, su kaynakları yok oluyor, doğal denge bozuluyor, nüfus artıyor’ uyarıları çıkıyor.

Tüm uyarılara rağmen Kanal İstanbul projesi tamamlandığında ise oyun ‘Game Over’ yazısıyla birlikte “Oyunlarda hatalardan geri dönüş olur. Peki ya gerçek hayatta? Ya kanal, ya İstanbul” ifadeleriye son buluyor.

İBB Sözcüsü Ongun, hazırlanan oyun şeklindeki animasyonu “Sadece oyunlarda hataların geri dönüşü olur” sözleriyle paylaştı.

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

24 Şubat’ta AKP İstanbul İl Kongresi’ne katılan AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul Projesi’ne ilişkin, “Engellemeye çalışıyorlar ya, Kanal İstanbul projemizin etüt kapsamında yer alan tüm teknik çalışmalar tamamlandı, diğer adımlar için de gerekli çalışmaları başlatıyoruz. Onlara rağmen Kanal İstanbul’u yapacağız, inadına yapacağız. Kanal İstanbul’la İstanbul nasıl güzelleşecek, nasıl bir başka şehir olacak, bunu da görecekler” ifadelerini kullanmıştı.

Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar