Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar? Zam Olacak Mı? Bayram İkramiyesi Ne Zaman Yatacak?

emekli ikramiyesi ne kadar zam olacak mi ramazan bayrami ikramiyesi ne zaman verilecek
emekli ikramiyesi ne kadar zam olacak mi ramazan bayrami ikramiyesi ne zaman verilecek

Emekliye bayram ikramiyesinin yatırılacağı tarih, 2021 Ramazan ayının gelmesi ile birlikte milyonlarca emekli ve yakınları tarafından merak konusu oldu. 12.3 milyonu aşkın SSK ve Bağ-Kur emeklisi bu yıl 1000 TL’lik Kurban ve Ramazan Bayramı ikramiyelerini alacak. Öte yandan bu ay da emekli maaş başvurusu yapanlar, ikramiyeleri hesaplarında görebilecek. Peki Ramazan ve Kurban Bayramı ikramiyeleri hesaplara ne zaman yatacak?Bayram ikramiyesi uygulaması, emeklilere önemli bir ek gelir kapısı oldu. Emekliler artık sadece zam dönemlerini değil, ikramiye tarihlerini de merak ediyor. Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde biner lira ikramiyeden, sadece mevcut emekliler değil, yeni emekliler de yararlanıyor.

Emekli Bayram İkramiyesi Ne Kadar 2021

İlk olarak 2018 yılında verilmeye başlanan 1.000 TL emekli ikramiyesi 3 dönemdir aynı tutar üzerinden hesaplara yatırılmaya devam ediyor. Bu yıl enflasyon oranında emekli bayram ikramiyelerine zam yapılması ve tutarın 1.083 TL olarak hesaplara yatması bekleniyor

Emekli Bayram İkramiyesi Ödeme Tarihi Belli Mi?

Bilindiği üzere emekli bayram ikramiyesi bayramdan önce ödeniyor. Bu yıl ödemenin ne zaman yapılacağı henüz resmi olarak açıklanmasa da Ramazan Bayramı tarihi göz önüne alındığında ödemelerin Mayıs ayının ilk 10 gününde yapılacağı tahmin ediliyor.

Emekliye Ramazan Bayramı İkramiyesi

  • Ramazan Bayramı: 13-15 Mayıs
  • Beklenen ikramiye tarihi: 10-12 Mayıs

Emekliye Kurban Bayramı İkramiyesi

  • Kurban Bayramı: 20-23 Temmuz
  • Beklenen ikramiye tarihi: 12-19 Temmuz

Kime, Ne Kadar Ödenecek?

Emekli: 1.000 TL

Ölüm aylığı (% 75): 750 TL

Ölüm aylığı (% 50): 500 TL

Ölüm aylığı (% 25): 250 TL

Armin

Rail Industry Show 2020

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar