Hediyeye Göre Kutu Seçimi Nasıl Yapılır?

hediye icin kutu secimi
hediye icin kutu secimi

Hediye seçimi bir sanattır ama daha önemlisi hediyeyi doğru kutuya koymaktır. Hediye aldıktan sonra kutu seçimi konusunda bu yazımızı okumanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Hayatta sahip olduğumuz en kıymetli hediye sevdiklerimizdir. Sevdiklerimize vereceğimiz hediyeler ise kalıcı olmalıdır ve bu kalıcı hediyeler kutu içinde de saklanabilir olarak seçilebilir. Karton kutu ambalajları şu anda en çok kullanılan kutulardırHediye kutularının en büyük avantajlarından biri de dekorasyon, yiyecek-içecek, kitap, kişisel bakım gibi farklı kategorilerden oluşan ürünlerle birlikte içinde birden fazla hediye barındırabilmesi. Bu hediye setinde bulunan birden çok ürünle sevinçlerini iki katlayıp onlara rengarenk deneyimler yaşatabilirsiniz. Bizce verdiğiniz hediye ile unutulmaz olmanın yolu tam olarak bu yazıdan geçiyor.

Konsept Hediye Kutusu Nasıl Seçilir?

tebegroup orta boy kraft silindir kutu

Hediye kutularının içerisinde birçok ürün olduğu için tercih sebeplerinin başında “tek kutuda birçok hediye” olması gelir. Doğum günü hediye kutusu, sevgiliye hediye kutusu, geçmiş olsun hediyesi ve konsept hediye kutuları bu alanda en çok aratılan kutulardır. Silindir kutu şeklinde seçilebilecek hediyeler özellikle parfüm şişelerinde kullanılmaktadır.

Konsept hediye seti  seçimi aslında oldukça zordur. Sevdikleriniz için ona en uygun ürünleri düşünmek, onları satın alacağınız yerleri tespit etmek, hediyeleri satın almak ve onları ambalaj, dolgu malzemesi gibi yan malzemelerle güzel bir sunum haline getirerek hediye etmek epey zaman alır.

Geçmiş olsun hediyesi ne alınır diye düşünüyorsanız ona içerisinde kitap bulunan bir hediye seçebilirsiniz. Cüzdan, takı ya da içindeki hediyeyi kuyutu açmadan göstermek istediğiniz bir hediye için ise asetat kutu seçebilirsiniz. Geçmiş olsun hediyeleri el yapımı olduğunda da sevdiklerinizi çok mutlu edecektir.

xx karmen renk asetat pencereli kutu

Doğum Günü Hediye Kutusu Önerileri

Anneye doğum günü hediye kutusu alırken içerisinde taze çekilmiş Türk kahvesi, toprak fincan cezve takımı, çikolata, mum gibi ürünler bulunan keyifli bir kutu armağan etmeyi düşünebilirsiniz.

Erkek arkadaşa hediye alıyorsanız içerisinde çorap ve mendil, özel kutusunda dolma kalem, anahtarlık, deri cüzdan ve erkeklere özel kolonya bulunan hediyeleri tercih edebilirsiniz.

Arkadaşa hediye alırken onun nelerden hoşlandığını bilmeniz ve buna göre hareket etmeniz yerinde olacaktır. Kitap okumayı, yazı yazmayı, çay-kahve tüketmeyi seven birine evinde kendiyle baş başa kaldığında vaktini keyifle geçirmesine yardımcı olacak bir hediye kutusu hazırlayabileceğiniz gibi hazır ve paketlenmiş setleri de değerlendirebilirsiniz.

Kız arkadaşa hediye alıyorsanız daha kişisel bakım ağırlıklı; içerisinde sabun, çiçeksi aromalara sahip mum, yüz maskesi bulunan bir hediye kutusu tercih edebilirsiniz. Aradığınızı bir türlü bulamıyorsanız kendi kutunuzu yaparak sadece en çok beğendiğiniz ürünleri bir araya getirebilirsiniz. İçerisine bir de dostluğunuzdan bahseden hediye notu koyduğunuzda arkadaşınızın çok mutlu olacağına ve hediyenizin ömür boyu hatırası kalacağına eminiz!

Geçmiş Olsun Hediyesi Önerileri

Sevdiklerinizin yeni atlattığı bir hastalığın ardından onlara geçmiş olsun hediyesi vermek oldukça ince bir düşüncedir. En güzel manevi hediyeler bu konuda size yol gösterecektir. Örneğin el yapımı hediye hazırlamak karşınızdaki kişiyi çok mutlu edecektir. Parafin jel mum, kokulu taş, taş boyama gibi deneyim kitleri ile hayalinizdeki hediyeyi kendi ellerinizle yapabilirsiniz.

Eğer erkeğe geçmiş olsun hediyesi fikirleri arıyorsanız içerisinde bol su içmesini sağlayacak cam matara, erkeklere özel bakım ürünü, siyah çerçeve, rahatlatıcı kokuya sahip kahveli aromaterapi mumu,  filtre kahve ve sıcak içeceklerini yudumlayabileceği şık kupa bulunan Erkek Arkadaşa Hediye Kutusu’nu tercih edebilirsiniz.

Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar