Bakan Karaismailoğlu, Balıkesir’de Yol Yapım Çalışmalarını Denetledi

bakan karaismailoglu balikesirde yol yapim calismalarini denetledi
bakan karaismailoglu balikesirde yol yapim calismalarini denetledi

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu devam eden ulaşım yatırımlarını incelemek üzere 11 Haziran Cuma günü Balıkesir’e gitti.

Ziyaretleri kapsamında İvrindi ilçesinde yapımı süren İvrindi-Bergama yol yapım çalışmalarını denetleyen Bakan Karaismailoğlu projenin son durumuna ilişkin bilgi verdi. Bakan Karaismailoğlu, önümüzdeki günlerde hem İvrindi Kavşağı’nın hem de 4 kilometrelik bölünmüş yolun tamamen hizmete alınacağını belirterek, yolun kalan kısmını da en hızlı şekilde tamamlayacaklarını dile getirdi. Karaismailoğlu, “Trafik kazası riskini de ortadan kaldırarak, proje bölünmüş yol olarak uzun yıllar hizmet edecek” dedi.

Daha sonra Balıkesir-Savaştepe Yolu Şantiyesine giden Bakan Karaismailoğlu ile Genel Müdür Uraloğlu, burada da temaslarını sürdürdü. Bakan Karaismailoğlu, toplam proje uzunluğu 40.6 kilometre olan Balıkesir- Savaştepe Yolu’nun 7.2 kilometresinin bölünmüş yol, 15.7 kilometresinin tek yol olarak tamamlanarak trafiğe açıldığını kaydetti. Projenin kalan 17 kilometrelik kısmında da çalışmaların aralıksız sürdüğünü sözlerine ekleyen Bakanımız, “İnşallah yolun tamamını önümüzdeki yıl bitmeden hizmete alıp, Balıkesirlilerin hizmetine sunacağız” açıklamasında bulundu.

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar