Ticari Tescil Hizmetleri Hakkında Bilmeniz Gereken 4 Önemli Şey

okul servisleri

Bir nakliye işi yapıyorsanız, kayıt sürecinden geçmenin acısını ve zorluğunu hissedeceksiniz. Motorlu Araçlar Departmanı (DMV), birden fazla form ve çeşitli kayıt gereksinimleriyle filo yöneticilerinden ve araç sahiplerinden belirli bir dizi düzenlemeye uymalarını ister. Ticari kayıt hizmetinin yardımcı olabileceği yer burasıdır. İşte onlar hakkında bilmeniz gereken 4 önemli şey.

1. Ana rol

Motorlu Araçlar Departmanı ile uğraşmak kolay bir iş değil. Evraklarla uğraşmaktan departmandan yeşil ışık almaya kadar tüm süreci yürütmek önemli miktarda zamanınızı alabilir. İster lojistik koordinatörü olun, ister bir filonun yönetiminden sorumlu olun, bir ticari tescil hizmeti sağlayıcısı, filonuzun yasal olarak yolda çalışması için DMV’den gerekli izinleri ve yetkileri almasını sağlayacaktır.
Süreci kolaylaştırmak ticari bir hizmet kiralamanın başlıca faydalarından biri olsa da, yasal hak taleplerinden kaçınarak ve yenileme kayıt kontrolleri ve bildirimleri almaktan kaçınarak da tasarruf edebilirsiniz. Servis sağlayıcınız resmi departmanın dışında beklemek yerine işlem süresini kısaltarak filonuzu kaydetmenize yardımcı olabilir. Ortağınız ayrıca sizi DMV tarafından belirlenen en son güncellemeler ve gereksinimler hakkında bilgilendirecektir.

2. Dahil olan Hizmetler

Bazı hizmetler ayrıca tapu transferlerine yardımcı olur ve araçları yeni sahiplerine teslim etmeden önce yeni ve eksik bilgileri giderir. Bu sağlayıcılar, aynı anda birden fazla aracı sürmesi ve yönetmesi gereken filo yöneticileri için bir nimettir. Zamanlarının ve enerjilerinin büyük bir kısmı teslimat hizmetlerine ve bakıma ayrıldığından, kayıt işlemi için neredeyse hiç zaman ayıramazlar. Birden fazla filoyu DMV‘ye kendiniz kaydetmek yerine, bu sıkıcı görevi servis sağlayıcınıza devredin. Bazı hizmetler, askıya alınmış veya güncel olmayan kayıtlar konusunda da yardımcı olur.

Diğer hizmetler arasında PFR veya Daimi Filo Kaydı oluşturma, yeni bir DOT Numarası alma, işlemleri işleme, Bienal veya Yıllık güncellemeleri alma ve hatta alkol ve uyuşturucu testlerine yardım etme sayılabilir. Bazı servisler tarafından sunulan program, resmi düzenlemelere uygun olmakla birlikte, kanıt olarak gerekli ve ilgili belgelere sahiptir.

3. Ücretler

Güvenilir bir ticari tescil hizmeti, işleminizi gerçekleştirmek için harcadıkları zaman ve emek için adil bir ücret talep eder. Tipik olarak, ana işlem, aracın türüne, ağırlığına ve kullanıma bağlı olarak 80 ila 3500 dolar arasındadır. Maliyetler her bölgede farklılık gösterir ve mevsime ve talebe göre dalgalanabilir. DMV’den bildirim almamak için dalgalı oranlara dikkat etmelisiniz. Ticari aracınız belirli bir sınırın üzerinde ise vergilerin bir kısmını da ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Ücretleri belirleyen ana kriterler sabit olmakla birlikte, bazı faktörler de nihai rakamı etkileyebilir. Bunlardan bazıları kullanım, taşınan malların türü, taşınan yolcu sayısı, ağırlık ve kat edilecek mesafeyi içerir. Dikkate alınması gereken çok fazla kriter olduğundan, ücretlerin hesaplanması işini servis sağlayıcınıza bırakın.

4. Ortaklıklar

Ticari araçların sunduğu hizmetlerle uğraşan her türlü taşımacılık işi ticari tescil hizmetleri atayabilir. Sadece süreci daha sorunsuz hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda işletme sahibinin yasal bir şekilde iş yürütmesini sağlar. Malları teslim etmek veya insanları bir yerden başka bir yere taşımak için kullanılan ticari filolar, filonun bir parçası olabilir. Kiralık araç hizmetleri, kurye şirketleri ve inşaat firmaları gibi işletmeler, yasal araç tanıma güçlerinden yararlanmak için genellikle tescil hizmetleri kullanır.

Tipik olarak, ticari taşımacılık türlerine, amaçlarına ve yapılarına göre farklı sınıflara ayrılır. Örneğin, bazı bölgeler yolcu taşıdıkları için okul otobüslerini 1. Sınıf olarak sınıflandırır. Sınıf 1, tazminat karşılığında mal taşıyan araçları da içerir. Öte yandan, özel otobüsler ve çiftlik araçları, genellikle 6 ila 7 mil arasında kullanıldıkları ve belirli bir kullanım için tahsis edildikleri için 2. Sınıf ticari araçlar kapsamına girer. Ticari araçların izinleri ve sınıflandırılması bölgeden bölgeye ve ülkeden ülkeye değişiklik göstermektedir.

tir fotografi

Araçlarınızı DMV’ye kaydettirmek gibi bu zorlu görevi üstlenmek yerine, zamanınızı ve dikkatinizi diğer önemli görevlere ayırın. Siz kurum içi işlemlere daha fazla odaklanırken, servis sağlayıcınızın sizin için sıkıcı sorumluluğu üstlenmesine izin verin. Nakliye işi yapıyorsanız, araçlarınızı yolda tutmak ve gereksiz aksama olmadan para kazanmaya devam etmek için mutlaka bir ticari tescil hizmeti almayı düşünmelisiniz.

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar