İzmit Gölcük Tramvay Projesi Fizibilite Etüdü Hazırlanması İhalesi Sonucu

izmit golcuk tramvay projesi fizibilite etudu hazirlanmasi ihalesi sonucu
izmit golcuk tramvay projesi fizibilite etudu hazirlanmasi ihalesi sonucu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hafif raylı sistemi Gölcük’e de götürmek amacıyla fizibilite etüdü hazırlanması için ihale düzenledi. İhaleyi kazanan Tümaş Türk, sistemin ne zaman yapılması gerektiğinden yolculuk sayılarına kadar her şeyi ayrıntıları ile ortaya koyacak.

Özgür Kocaeli’den Süriye Çatak Tek’in haberine gör;

İHALE TÜMAŞ TÜRK’TE

Yıllardır kent gündeminde bulunan, İzmit- Gölcük arasında hayata geçirilmesi planlanan hafif raylı sistemle ilgili ilk somut adım atıldı. Kartepe- Körfez metrosunun şimdilik rafa kalkması ile kentin güneyine yönelen Büyükşehir Belediyesi, Güney Hafif Raylı Sistem Hattı Fizibilite Etüdünün Hazırlanması ihalesini tamamladı. Yolculuk sayıları, duraklar ve güzergahın belirleneceği çalışmayı, ihaleyi alan Tümaş Türk yürütecek.

HER AYRINTI ÇALIŞILACAK

Tümaş Türk, öncelikle Gölcük-İzmit hattında raylı sistemin yapılacağı hattı belirleyecek. Hat üzerinde oluşturulacak durakları, hat üzerinde aktarma noktalarını belirleyecek. Hattın geçeceği bölgelerdeki yolculuk oranları, hattın yapılması planlanan tarihinde ne kadar yolcu olacağı ile ilgili tahminler de fizibilite çalışmasında yer alacak. Aynı zamanda hattın ne zaman yapılması gerektiği ile ilgili öneriler de yer alacak.

SON SÖZ BAKANLIKTA

Büyükşehir Belediyesi, söz konusu ihaleyi güney raylı sistem için yatırım yapılırsa karşılaşılacak senaryonun belirlenmesi amacıyla düzenledi. İhaleyi alan Tümaş Türk, çalışmaları 90 günde tamamlayacak. Ardından da fizibilite çalışması Ulaştırma Bakanlığı Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü yetkililerine sunulacak. Proje onaylanırsa ön ve kesin proje çalışmaları için bu kez çalışma yapılacak.

Rail Industry Show Armin sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar