Katar, Seyahat Kurallarını Güncelledi, Türkiye 188 Yeşil Ülkeden Birisi Oldu

katar seyahat kurallarini guncelledi turkiye yesil ulkeden birisi oldu
katar seyahat kurallarini guncelledi turkiye yesil ulkeden birisi oldu

Katar’ın COVID-19 önlemleri kapsamında yenilenmiş basitleştirilmiş seyahat kuralları yürürlüğe girdi. Yeni güncellemeyle, ‘yeşil’, ‘kırmızı’ ve ‘olağanüstü kırmızı’ liste, önceki ‘kehribar’ listeyle birlikte yürürlüğe girdi ve kısıtlamalar kaldırıldı. 11 yaşın altındaki aşısız çocuklar için – tam aşılı aile üyelerinin eşlik etmesi şartıyla – karantina gereksinimi ortadan kalktı. 188 ülke ‘yeşil’ olarak listelendi ve bu listedeki tüm ülkeler ve seyahat politikalarının tümü (kısa adıyla “MoPH” olarak bilinen) Halk Sağlığı Bakanlığı’nın internet sitesinde yayınlanıyor.

Katar Turizm Operasyon Direktörü Berthold Trenkel konuyla ilgili şunları söyledi: “Sunduğumuz turizm teklifimizi genişletmeye devam edip ziyaretçilerimize Orta Doğu misafirperverliğinin en iyi örneğini sunmaktan ve onların Katar’da yeni ve keşfedilmemiş maceraları deneyimlemelerine vesile olmaktan dolayı heyecan duyuyoruz. Ayrıca küçük çocukları ailece eğlenilen bu destinasyona davet etmeyi dört gözle bekliyoruz. Havaların soğumasıyla birlikte, şimdi Katar’a seyahat etmenin ve kış güneşi kaçamağı yapmanın tam zamanı!”

Katar’da ikâmet etmeyen kişiler, seyahatlerine çıkmadan önce ehteraz.gov.qa internet sitesindeki ön kayıt platformu üzerinden kayıt yaptırmalı ve PCR testi, aşı sertifikası gibi tüm gerekli dokümanları veya bu konuyla alakalı diğer dokümanları ülkeye varmadan 24 ile 72 saat öncesinde siteye yüklemelidir.

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar