Türkiye’de Üretimi Sonlandıran Honda’dan Çalışanlarına İkramiye Jesti

Türkiye'de Üretimi Sonlandıran Honda'dan Çalışanlarına İkramiye Jesti
Türkiye'de Üretimi Sonlandıran Honda'dan Çalışanlarına İkramiye Jesti

Türkiye’de 24 yıldır yaptığı üretimi 28 Eylül’de sonlandıran Honda, Gebze’deki fabrikasını kapattı. Çalışanlarını mağdur etmeyen Honda, 10 yıldan az çalışanlara 40 maaş, 10 yılı aşkın çalışanlarına ise 48 maaş ikramiye verdi. Şirket ayrıca çalışanlarına veda hatırası olarak birer cumhuriyet altını hediye etti.

Otomotiv devi Honda, 24 yıllık üretim sürecinin ardından Gebze’deki fabrikasını kapattı. Böylece 1997 yılından bu yana ülkemizde üretim yapan Honda’nın Türkiye devri sona erdi. Türkiye bundan sonra Honda modellerini yurt dışından ithal edecek.

Honda Türkiye’den çekilirken çalışanlarını ise mağdur etmedi. Otomotiv devi, binden fazla çalışanının tazminatlarını fazlasıyla ödeyerek işçileriyle helalleşti. Ayrıca kapanmadan dolayı çalışanlara ikramiye de verildi. Türkiye’deki fabrikasını kapatan Honda, 10 yıldan az çalışanlara 40 maaş, 10 yılı aşkın çalışanlarına ise 48 maaş ikramiye verdi. Honda’nın toplamda 700 milyon lira ödeme yaptığı belirtildi. Şirket ayrıca çalışanlarına veda hatırası olarak birer cumhuriyet altını hediye etti.

Armin

sohbet

    İlk yorum yapan olun

    Yorumlar