Konya Karaman Yüksek Hızlı Tren Bilet Fiyatı Ne Kadar?

Konya Karaman Yüksek Hızlı Tren Bilet Fiyatı Ne Kadar
Konya Karaman Yüksek Hızlı Tren Bilet Fiyatı Ne Kadar
Abone Ol  


Konya ile Karaman illerini birbirine bağlayacak olan hızlı tren projesi bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak. Bölgede yaşayan vatandaşların hayatını kolaylaştıracak olan Konya-Karaman YHT biletlerinin kaç TL olduğu vatandaşlar tarafından merak ediliyor. 1 saat 15 dakika olan Konya-Karaman arasını yarım saate indirecek olan YHT hattının bilet fiyatlarının otobüs bilet fiyatları ile rekabet edebilir seviyede olacağı tahmin ediliyor. Konya-Karaman YHT bilet fiyatlarının önümüzdeki günlerde netlik kazanaması bekleniyor.

Hızlı tren projesinin hayata geçmesiyle birlikte Konya-Karaman arasının 1 saat 15 dakikadan 35 dakikaya düşeceği ve Marmara, İç Anadolu ile Akdeniz bölgeleri arasında hızlı tren bağlantısının kurulmuş olacağı bildirildi. Açıklamada, 102 kilometrelik Konya-Karaman hızlı tren hattı güzergahında 21 araç alt geçidi, 20 araç üst geçidi ve 15 yaya alt geçidi bulunduğu vurgulandı.

Türkiye’de yüksek hızlı demiryolu ağının doğuda Erzincan’a, batıda İzmir’e, kuzeybatıda Kapıkule’ye, güneyde Mersin ve Adana’ya ve güneydoğuda Gaziantep’e uzatılması çalışmaları devam etmektedir.

Yüksek Hızlı Tren adı altında gerçekleştirilen yüksek hızlı demiryolu taşımacılığı hizmeti, 2009 – 2016 yılları arasında doğrudan TCDD tarafından yapılırken, 2016 yılı itibarıyla TCDD Taşımacılık tarafından yapılmaya başlanmıştır.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar