Bayramda Köprü ve Otoyollar Ücretsiz Mi? Arefe Günü Hangi Yollar Ücretsiz Olacak?

Bayramda Kopru ve Otoyollar Ucretsiz Mi Arefe Gunu Hangi Yollar Ucretsiz Olacak
Bayramda Köprü ve Otoyollar Ücretsiz Mi Arefe Günü Hangi Yollar Ücretsiz Olacak

Bayram’da hangi yollar ücretsiz? Kuzey Marmara, Avrasya Tüneli, Osmangazi Köprüsü bayramda (paralı) ücretli mi, ücretsiz mi? Ramazan bayramı 2 Mayıs’ta başlıyor. Bayram tatilini fırsat bilerek ailesiyle gezmeye çıkmanın planını yapan vatandaşlar bayramda hangi yolların ücretli (paralı), hangi yolların ve köprülerin ücretsiz (bedava) olduğunu araştırmaya başladı. Konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. işte Ramazan bayramında ücretli ve ücretsiz köprü ve otoyollar…

Ramazan bayramı tatili için gözler hükümete ve kabine toplantısına dönmüştü. Kabineden beklenen 9 günlük bayram tatili kararı gelmezken, Ramazan Bayramı nedeniyle otoyolların, köprülerin ve toplu taşıma araçlarının ücretsiz olmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Osmangazi, Yavuz Sultan Selim ve Çanakkale köprüleri ise ücretli olacak. Yap -işlet devret ile inşa edilen otoyollardan da yine ücret alınmaya devam edecek.

Nereler ücretsiz?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, 1 Mayıs 2022 saat 00.00’de 5 Mayıs 2022 saat 07.00’ye kadar Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğu altında bulunan otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden geçişler ücretsiz olacak.

Kuzey Marmara, Avrasya Tüneli, Osmangazi Köprüsü bayramda ücretli 

Alınan karar ‘yap-işlet-devret’ modeliyle yapılan projeleri kapsamıyor. Dolayısıyla Yavuz Sultan Selim, Osmanbey, 18 Mart Çanakkale köprüleri, İstanbul-İzmir Otoyolu, Kuzey Marmara Otoyolu, Avrasya Tüneli bayramda da paralı olacak.

Ücretsiz geçiş ne zaman başlayacak?

Köprü ve otoyollardan araçla ücretsiz geçişler 30 Mayıs Cumartesi gününden itibaren (Cumayı Cumartesiye bağlayan gece) başlayacak. 30 Mayıs saat 00.00’dan 5 Mayıs saat 07.00’ye kadar ücretsiz geçişler sürecek.

 

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar