Öğrenci Affı Nedir, Ne Zaman Çıkacak ve Kimleri Kapsıyor?

Ogrenci Affi Nedir Ne Zaman Cikacak ve Kimleri Kapsiyor
Öğrenci Affı Nedir, Ne Zaman Çıkacak ve Kimleri Kapsıyor

Öğrenci affına dair çalışmaları başlatan YÖK’ten gelecek yeni açıklama beklenirken; ‘Öğrenci affı nedir, öğrenci affının şartları nedir? Öğrenci affı ne zaman çıkacak, tarihi belli mi? öğrenci affı kimleri kapsayacak, öğrenci affından kimler yararlanabilir, şartları neler?’ sorularının cevabı ise merak edilenler arasında yer alıyor.

Öğrenci Affı Nedir?

Çeşitli sebeplerle üniversiteyi bırakan öğrenciler, öğrenci affı ile birlikte yeniden okula dönebiliyor. İlk daha olarak 2018 yılında hayata geçirilen uygulamaya dair yeni çalışmalar devam ediyor.

Öğrenci Affı Kimleri Kapsıyor?

2018 yılındaki öğrenci affı kapsamında, “terör suçundan hüküm giyenler, terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı nedeniyle ilişiği kesilenler” bu aftan yararlanamamıştı.

Bu yıl düzenlemesi yapılan öğrenci affında da aynı koşulların geçerli olması bekleniyor. Şartlar belli olduktan sonra yapılan açıklamaların akabinde detaylar haberimizde yer alacak.

2022 Öğrenci Affı Ne Zaman Çıkacak?

AK Parti Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, ‘Lisans ve yüksek lisans öğrencileri için öğrenci affı çalışmasını başlattık’ açıklamasına şu sözlerle devam etti:

“Üniversite öğrencileri için af çalışması başlattık. Lisans ve doktora öğrencilerini de kapsıyor. Temmuz ayından önce teklife dönüşecek.”

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar