Otonom Konteyner Gemisi ‘Suzaka’ 800 Kilometrelik Seferini Başarıyla Tamamladı!

Otonom Konteyner Gemisi Suzaka Kilometrelik Seferini Basariyla Tamamladi
Otonom Konteyner Gemisi 'Suzaka' 800 Kilometrelik Seferini Başarıyla Tamamladı!

Orca AI tarafından geliştirilen teknolojiyi kullanan otonom kargo gemisi Suzaka, Japonya’nın doğu kıyılarında gerçekleştirdiği yaklaşık 800 kilometrelik seferi başarıyla tamamladı. Otonom konteyner gemisinin, yaklaşık 40 saat boyunca sürücüsüz bir şekilde seyahat ettiği kaydedildi.

İsrail merkezli yapay zeka şirketi Orca AI tarafından geliştirilen teknolojiyi kullanan otonom konteyner gemisi Suzaka, Japonya’nın doğu kıyılarında gerçekleştirdiği yaklaşık 800 kilometrelik seferi başarıyla tamamladı. Yapay zeka teknolojisi, görüş sensörleri ve gömülü kameraları kullanan otonom kargo gemisi, Tokyo Körfezi’nden Ise Körfezi’ne kadar toplam 400 ila 500 gemiye çarpmadan seyahat etmeyi başardı. Geminin yaklaşık 40 saat süren yolculuğunun yüzde 99’unda, herhangi bir insan müdahalesi olmadığı belirtildi.

Gece ve gündüz 360° görüş sağlayan 18 yerleşik kamera yardımıyla gerçek zamanlı algılama, izleme, sınıflandırma ve menzil tahmini sağlayan sistemle donatılan otonom konteyner gemi, 107 kaçınma manevrası yaptı.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar