Dilan Çiçek Deniz Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında? Dilan Çiçek Deniz Sevgilisinden Ayrıldı Mı?

Dilan Cicek Deniz Kimdir Nereli Kac Yasinda Dilan Cicek Deniz Sevgilisinden Ayrildi Mi
Dilan Çiçek Deniz Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında Dilan Çiçek Deniz Sevgilisinden Ayrıldı Mı

Dilan Çiçek Deniz (Doğum tarihi 28 Şubat 1995, Sivas), Türk oyuncudur. 28 Şubat 1995 tarihinde Sivas’ta doğmuştur. Annesi ile babası öğretmendir, Dilan 5 yaşındayken boşanmışlardır. Lisedeyken üç sene boyunca tiyatro eğitimi aldı. 17 yaşındayken Liseler Arası Tiyatro Yarışması’na katılıp oyunculuk ödülü aldı. Ege Üniversitesinde Turizm Rehberliği okurken asıl istediği bölümün Karşılaştırmalı Edebiyat olduğuna karar vererek sınavlara tekrar girip İstanbul Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümüne geçiş yapmıştır.

Oyuncu, on beş yaşında “Güneşi Annem Sanırdım” adında şiir kitabı çıkarmıştır.

Modellik de yapan Dilan Çiçek Deniz, 2014 yılında Elidor Miss Turkey güzellik yarışmasına katılmış ve ikinci olmuştur. 2015 yılında Miami’de düzenlenen Kâinat Güzellik Yarışması’nda Türkiye’yi temsil etti.

İlk rolü 2015’te Pretty Little Liars dizisinden uyarlama olan ve Star TV’de yayınlanan “Tatlı Küçük Yalancılar” dizisindeki “Ebru” karakteridir. Dizide Bensu Soral, Şükrü Özyıldız, Alperen Duymaz, Beste Kökdemir, Büşra Develi, Burak Deniz ile birlikte oynadı. Fakat dizi, düşük reytinglerden dolayı 3 Ekim 2015 tarihinde 13. bölümü ile final yapmıştır.

2015-2016 yılları arasında Kanal D’de yayınlanan “Güneşin Kızları” dizisine Elif karakteriyle dâhil oldu.

Ağustos 2016’da başlayıp Haziran 2017’de yayından kaldırılan “Bodrum Masalı” adlı dizide başrol oynadı. Show TV’de yayımlanan Çukur adlı dizide Aras Bulut İynemli ile iki sezon boyunca başrolü paylaşmıştır. 2016 yılında Pantene Altın Kelebek’te “Yıldızı Parlayan Ödülü”ne layık görülmüştür. 2018 yılında Avon reklamında yer almıştır.

2020 yılında dijital içerik platformu olan BluTV’de yayınlanan Yarım Kalan Aşklar dizisinde “Elif Urazoğlu” karakteriyle başrol oynamıştır.

5 Kasım 2020’de Show TV’de yayına başlayan ve 1 sezon devam edip 27 Mayıs 2021’de 28. bölümüyle final yapan Alev Alev dizisinde üç başrolden biri olan “Rüya Yıldırımlar” karakterine hayat vermiştir.

2021 yılı itibarıyla La Casa de Papel işbirliğiyle gerçekleşen Magnum reklamında yer almaktadır.

Dilan Çiçek Deniz’in basına yansıyan ilk ilişkisi Okan Can Yantır’la olan aşkıydı. Ama Çukur dizisinde canlandırdığı Sena Koçovalı rolüyle partneri Aras Bulut İynemli ile öpüşme sahnesi bu ilişkinin bitişine sebep oldu. Dilan Çiçek Deniz, 2018 yılında Furkan Andıç ile aşk yaşamaya başladı fakat ilişkisi kısa sürdü. Kasım 2018’de Furkan Andıç ile ilişkisini sonlandırdı. Dilan Çiçek Deniz, 2020 yılında Alihan Aloğlu ile aşk yaşamaya başladı ama buradaki ilişki de 8 ay sürdü ilişkisini bitirdi. Dilan Çiçek Deniz, üç çocuk babası olan İzlandalı sevgili Thor Saevarsson’la rol aldığı dondurma reklamı sayesinde tanıştı ve Aralık 2021’de İzlandalı yönetmen sevgilisi Thor Saevarsson’dan Boğaz Köprüsü’nde sürpriz bir evlilik teklifi aldı. “Evet” yanıtını vererek Saevarsson ile hayatını birleştirme kararı aldı. 2022 yazında düğün planları çekimlerinin başlaması ve kendisinin iş yoğunluğu nedeniyle ertelediğini açıkladı.

Geçtiğimiz yaz aylarında evlenmeleri beklenen ancak Deniz’in iş yoğunluğundan dolayı nikah kıyamayan çiftten üzen haber geldi. Magazin basınında yer alan haberlere göre evlenecekleri konuşulan çift ayrıldı. Sebep olarak ise reklam yönetmeni Thor’un kıskançlık krizleri ileri sürüldü. Ancak ikilinin sosyal medya hesaplarında birlikte yer aldıkları fotoğrafları kaldırmamaları da dikkatlerden kaçmadı.

Çıkan ayrılık haberleri karşısında merak içinde olan Dilan Çiçek Deniz hayranları ise oyuncunun paylaşımlarının altına ‘Ayrıldınız mı?’ şeklinde yorumlarda bulunuyorlar.

Benzer Reklamlar

İlk yorum yapan olun

Yorumlar