Adana metrosu Ulaştırma Bakanlığı’na devredilsin

Metro güzergahının tamamlanabilmesi için büyük kaynak gerektiğini söyleyen Sıtkı Cengil, “Hali hazırda belediye imkanlarıyla bunu tamamlamak çok zor. Vakit geçirmeden metro Ulaştırma Bakanlığına devredilmelidir” dedi

HAS Parti İl Başkanı Sıtkı Cengil dün yazılı bir açıklama yaparak 15 yıldan bu yana Adana’nın kaynaklarının büyük bir bölümünün metroya gittiğini ve gitmeye devam ettiğini söyledi.

Sorunun çözümü için,Ulaştırma Bakanlığı’nın metroyu bir an önce devralması gerektiğini söyleyen Sıtkı Cengil, onuyla ilgili yazılı açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“15 Yıldır Adana’nın kaynaklarının büyük bir bölümü metroya gitti ve hala da gitmeye devam ediyor. Bu haliyle metro zarar ediyor. Bu zararlar Adanalının sırtındaki yükü katlayarak büyütüyor. Metronun şu andaki haliyle kar etmesi mümkün değildir. Güzergahın tamamlanabilmesi için büyük kaynak gerekiyor. Hali hazırda belediye imkanlarıyla bunu tamamlamak ise çok zor.

Metro hiç vakit kaybedilmeden Ulaştırma akanlığı’na devredilmeli. Adana belediyesinin imkanları, Ankara belediyesinin imkanları yanında devede kulak bile değildir. Ankara’nın Sincan, Keçiören ve Çay yolu metroları Haziran ayında Ulaştırma Bakanlığına devredildi. Sayın Başbakan Seçim öncesi Adana’ya geldiğinde Adana metrosu’nun da Ulaştırma Bakanlığı’na devredileceğini söylemişti.

Adanalılar olarak konuya sahip çıkıp bunu hızlandırmalıyız. Bu itibarla minibüsçüler oda başkanları Sayın Nihat Sözütek’in ‘metro Ulaştırma Bakanlığı’na devredilsin’ talebini haklı buluyor ve destekliyoruz”

Adana Medya

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.