Bursa-Yenişehir YHT sözleşmesi 19.12.2011’de imzalanıyorİHALEYE İTİRAZ SÜRECİ 17 ARALIK’TA DOLUYOR…

Dün akşam saatlerinde çarpıcı gelişmeler oldu.

AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk Ankara’dan aradı ve Bakan Yıldırım’ın Bursa hızlı tren projesiyle ilgili Meclis’teki konuşmasına açıklık getirdi.

Öztürk, hızlı tren Bursa-Yenişehir etabı altyapı inşaat ihalesindeki itiraz sürecinin 17 Aralık cumartesi günü dolacağını ve verdiği 393 milyon 170 bin 105 lira teklifle ihaleyi kazanan YSE Yapı-Tepe İnşaat İş Ortaklığı firmasının o tarihe kadar bir itiraz olmaması halinde 19 Aralık pazartesi günü TCDD tarafından sözleşmeye davet edileceğini açıkladı ve şöyle dedi:

“Bursa hakimiyet’te hızlı trenle ilgili yazılanların hepsi doğru. Firma gerekli işlemleri tamamlayarak 19 Aralık’ta gelip sözleşmeyi imzalayabilir. Tabii bu işlemler için de 10 günlük bekleme süreleri var. Yani sözleşmenin imzalanma tarihi vergilerin yatırılması ve kesin teminat gibi işlemlerin tamamlanmasına bağlı. O nedenle tarih 19-29 Aralık arasındaki herhangi bir gün olabilir. Sözleşmenin imzalanmasından sonra da yer teslimi yapılarak Bursa-Yenişehir etabının altyapı inşaat işlerine başlanacak. Tabii bu büyük bir proje. Böyle bir projeye start verilmesi sırasında Sayın Başbakanımızın da Bursa’da bizlerle birlikte olmasını isteriz. Bu konuda elbette bir davet yapacağız ve bir tören düzenleyeceğiz”

Öztürk ayrıca, Yenişehir-Bilecik hattı etüd-proje ihalesini kazanan firmanın sözleşmeyi dün imzaladığını, bu çalışmaların tamamlanmasından sonra altyapı inşaat ihalesi yapılacağını da söyledi. Şu durumda Bursa-Bilecik hızlı tren hattının ne zaman tamamlanacağı belli değil.

Gelinen nokta ise çok ilginç
Görünen o ki, Bakan Yıldırım, Meclis’teki konuşmasında “Bursa-Yenişehir etabının yer teslimi yapıldı” diyerek acelecilik yapmış!

Bursa Hakimiyet – Yılmaz İşel

Reklamlar