Bursaray’ın Kestel hattı kapsamında Ankara Yolu üzerindeki 3 köprünün yenileme çalışmalarını Büyükşehir Belediyesi yapacakAnkara Yolu üzerindeki Hacivat, Balıklı ve Deliçay köprülerinin altyapı deplase işlemlerini başlatan Büyükşehir, bu ay içinde Acil Pazarlık Usulü ihaleye çıkıp temeli de atmayı hedefliyor.

Karayolları’nın, Bursaray’ın Kestel hattı kapsamında Ankara Yolu üzerinde yenilenmesi ve genişletilmesi gereken Hacivat, Balıklı ve Deliçay köprülerinin inşaat işini yatırım programına almaması üzerine, Büyükşehir zaman kaybetmemek amacıyla bu işi kendisi yapma kararı aldı.

AKTARIM BAŞLADI…

Kamu İhale Kanunu’nun 24. maddesi gereği kurumların aciliyet gerektiren işlerini bir an önce yapabilmeleri için Acil Pazarlık Usulü ihaleye çıkmalarına izin vermesini dikkate alan Büyükşehir Belediyesi, bir an önce işe başlamayı hedefliyor. Bunun için köprülerin alt yapı deplase işlemleri için gerekli kurumlara talimatlar verildi. BUSKİ talimatlar doğrultusunda altyapı aktarım çalışmalarına başlarken, önümüzdeki günlerde diğer kurumların da günlerde aktarım çalışmalarına başlaması bekleniyor.

TEMELİ BU AY ATILACAK…

Bu yıl sonuna kadar ihaleye çıkıp temeli atmayı ve inşaata başlamayı amaçlayan Büyükşehir Belediyesi, köprüleri ya bir defada ya da bölüm bölüm yapacak. Ankara Yolu’ndaki trafik için altrenatif bir yol bulduğu takdirde köprülerin üçünün de inşaatına aynı anda başlayacak olan Büyükşehir, alternatif güzergah bulunmadığı takdirde de, Hacivat, Balıklı ve Deliçay olmak üzere sırasıyla yapacak. Büyükşehir bu hafta içinde en uygun yöntemi bulmak için alternatif trafik güzergahlarını masaya yatıracak.

Kaynak: Olay Haber – SEYİT GÜNDOĞAN

Reklamlar