Tekirdağ Muratlı arasındaki tren yolu hattı genişletme ve 2. hat yapımı için yolcu taşıma işine ara verildi

Tekirdağ Muratlı arasında yapımı Çelikler Holding tarafından tamamlanan 31 kilometrelik tren yolu hattı genişletme ve 2. hat yapımı için yolcu taşıma işine ara verildi. TCDD tarafından 13 Ocakta ihalesi yapılacak olan Sinyalizasyon-telekomünikasyon sistemleri tamamlandıktan sonra hattın büyük karıştıran bağlantılı “Gar Gümrük müdürlüğü” yapılarak yeni hat tamamlanacak.

Ege bölgesine deniz yoluyla Tekirdağ Muratlı tren yoluyla Avrupa bağlayacak olan yeni çalışmaların 2012 yılında tamamlanarak hizmete açılacağı yetkililerce açıklandı.

Çelikler Holding taşeron şirketleri, SEOM İnş. İth. İh. San. Ve Tiç. Ltd. ŞTİ ile ÇEL-SA Hafriyat İnş. San. Ve Tiç. Ltd. ŞTİ tarafından, 5 Ağustos 2009 da başlanan 31 kilometrelik Tekirdağ Muratlı hattı 31 Ağustos 2010 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılışı yapıldı. Açılış merasimi sonrası, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Tekirdağ garından treni kendisi kullanarak Muratlı’ya gidildi.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.