BADER Başkanı Uysal’dan banliyö treni talebiBahçeşehirliler Derneği yönetim kurulu 19.01.2012 günü Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ı makamında ziyaret etti. Ziyaret yeni seçilen BADER yönetiminin Belediye ile iletişiminin devam etmesi amacına yönelik olup Bahçeşehir’in sorunlarının konuşulduğu ziyarette BADER yönetimi Belediye Başkanına bir tek istek sundu. Sorun olmaya devam eden Bahçeşehir ulaşımı için; BANLİYÖ treninin Bahçeşehir’e gelmesi için sürdürülen çabaya Belediye’nin destek vermesin talep edildi.

Bahçeşehir’de ulaşım en büyük sorun olmaya devam ediyor.

Kesin çözümün METRO olduğu konusunda düşünce birliğine vardıktan sonra‚Başkan; “Marmaray bittiğinde‚ Halkalı’dan Hadımköy’e hattın uzatılması için çalışmalarının olduğunu “ söyledi. Bu görüşe karşı TCDD ziyaretimizde kamuoyu baskısı artırılırsa‚ Marmaray bitmeden de bu hattın Ispartakule’ye kadar gelmesinin sağlanacağını‚ geçmişte bunun denemesine geçildiği‚ ancak Ispartakule istasyonunun banliyö trenlerince kullanılabilir hale getirilmediği için yarım kaldığı anlatılarak‚ şimdi böyle bir girişimde bulunulursa Bahçeşehirliler Derneği olarak kampanya sürdürebileceğimizi‚ hatta METRO’nun da öncelikle gelmesi için Bahçeşehirliyi harekete geçebileceğimizi‚ söyledik.

3.Boğazköprüsü Bahçeşehir’i rahatlatır.

“3.Boğaz Köprüsü bağlantısı olan ana yolun Bahçeşehir’in kuzeyinden geçeceği‚ Başakşehir’in muhtelif yerlerinden kuzey yolu ile bağlantılar kurarak çıkışların bu yollardan sağlanacağı‚ o vakit Bahçeşehir’in ulaşım sorununun hafifleyeceği” Başkan tarafından ifade edildi. Bu projeden yararlanabilmek için çok beklemek gerektiği‚ Ülkemizde işlerin başlatıldıktan sonra bitmesinin zaman aldığı düşüncelerimizi Marmaray örneği ile anlatmaya çalıştık.

BADER; yönetimler ile üyeleri arasında bir köprüdür.

Bader Yönetimi Başkan’a‚ Bader’in Bahçeşehir’le yaşıt sayılabileceği‚ bu güne kadar Bahçeşehir’in pek çok sorununu gündeme getirdiği anlatılarak‚ Belediye olarak Bahçeşehir için aldığınız kararlardan bilgi sahibi olursak olumlu ise destek vereceğimizi‚ olumsuz yanları varsa düzeltilmesi için eleştiri yapacağını bildirdi. Bader Yönetimi‚ Bundan sonrası çalışmalar için toplantıda hazır bulunan Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel ile Bahçeşehir’in gündemdeki konularını daha sık görüşmeye karar vererek Başkan’a veda etti.

Nihat Emeksiz / BasaksehirRehberi.com