Muhtarlar tramvaya sahip çıktıBURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN BURSA’YA KAZANDIRILAN TRAMVAY, OSMANGAZİ VE YILDIRIM BÖLGESİNDEKİ MUHTARLARDAN TAM NOT ALDI.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa’ya kazandırılan tramvay, Cumhuriyet Caddesi ve Davutkadı arasındaki bölgede hizmet veren mahalle muhtarlarının beğenisini kazandı.Büyükşehir Belediyesi’nin ulaşım şirketi BURULAŞ’ın Genel Müdürü Levent Fidansoy, tramvayın geçtiği bölgedeki mahallelerin muhtarlarıyla bir araya geldi. Muhtarların tramvayla ilgili görüşlerini dinleyen Fidansoy, BURULAŞ olarak günde ortalama 650 bin yolcu taşıdıklarını ve kent içi ulaşımda en iyi hizmeti vermek için çalıştıklarını belirtti. Toplu taşıma araçlarının ve yolcu potansiyelinin artmasıyla şehir içi trafiğin de rahatlayacağına dikkati çeken Fidansoy, en güvenli yolculuğun da toplu taşıma araçlarıyla yapılabildiğini söyledi. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yatırımlarla kentin doğusundan batısına hafif raylı sistemle kesintisiz ulaşımın sağlanacağını vurgulayan Fidansoy, besleme hatlarla vatandaşların her mahalleden istedikleri noktaya rahatça gidebildiğini, tramvay ağının genişlemesiyle de şehir içi trafiğinin daha da rahatlayacağını, vatandaşların da bu sayede daha ucuz ve rahat yolculuk edebileceğini belirtti.

Muhtarlardan teşekkür…

Ulaşımla alakalı merak ettikleri konuları ve isteklerini Fidansoy’a aktaran mahalle muhtarları da yapılan yatırımlardan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye hizmetlerinden dolayı teşekkür eden muhtarlar, Davutkadı ile Zafer Meydanı arasında hizmet veren tramvayın kent merkezine ulaşımda büyük kolaylık sağladığına dikkat çekti. Tramvay ile mahalle sakinlerinin hem ucuz hem de güvenli olarak seyahat ettiklerini belirten muhtarlar, tramvay hatlarının uzatılmasını talep etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.