BURSARAY’DA AKTARMA DÖNEMİ TARİH OLUYOR-BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN ULAŞIM ALTYAPISI SÜREKLİ YENİLENEN BURSARAY, 6 ŞUBAT’TAN İTİBAREN ARABAYATAĞI-EMEK HATTINDA DA AKTARMASIZ SEFERLERE BAŞLIYOR,

  • BAŞKAN ALTEPE, AKTARMA SORUNUN ORTADAN KALKMASIYLA BİRLİKTE VATANDAŞLARIN HER NOKTAYA KESİNTİSİZ ULAŞABİLECEĞİNİ BELİRTEREK, KESTEL HATTININ DA TAMAMLANMASIYLA BİRLİKTE KONFORLU ULAŞIM AĞININ DAHA DA GENİŞLEYECEĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, bir taraftan raylı sistem ağını genişletmek için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürürken, diğer taraftan da mevcut hatlarda sürekli iyileştirmeler yapıyor. Bu iyileştirme çalışmaları sonucunda Arabayağı-Emek hattında da 6 Şubat’tan itibaren aktarmasız ulaşım başlayor.

Her türlü hava koşulunda vatandaşlara çağdaş ve konforlu ulaşım imkanı sunan ve günde ortalama 200 bin kişiyi taşıyan Bursarayda aktarma sorunu tarih oluyor. Kendini sürekli yenileyen ve geliştiren altyapısı ile hizmette kaliteyi arttıran Bursaray, Arabayatağı-Üniversite hattından sonra Arabayatağı-Emek hattında da aktarmasız olarak seferlerine başlıyor. Yeni uygulama ile 6 Şubat’tan itibaren Arabayatağı-Acemler arasında tren seferleri aktarmasız olarak 5 dakikada bir gerçekleştirecek. Dakikaların kısalması ile birlikte Emek hattından Bursaray’a binen vatandaşlar aktarmasız olarak Arabayatağı’na ulaşabilecek.

Okulların açılacağı pazartesi gününden itibaren uygulamaya geçecek olan yeni düzenleme ile Arabayatağı-Üniversite ve Arabayatağı-Emek hatlarından aktarma yapılmadan kesintisiz yolculuk yapılabilecek. Yolcu yoğunluğunu dikkate alarak yapılan düzenleme ile seyahatlerinde Bursarayı tercih eden vatandaşlar, çok daha hızlı ve güvenli bir şekilde gidecekleri noktaya ulaşacak. Vatandaşların ulaşım hakkına en kolay ve iyi şekilde erişmesi için her türlü gayreti gösterdiklerini belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kestel hattının da devreye girmesi ile kentin en doğusundan en batısına kadar kesintisiz ulaşımın sağlanacağını söyledi. Başkan Altepe, yeni alınan vagonların sisteme tamamen dahil edilmesi ile Bursarayla ulaşımın vazgeçilmez olacağını vurguladı.

Kaynak : BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Reklamlar