BURULAŞ, Bursaray’da yaşanan sorunları ivedilikle ele almalı

Bursaray’ın Bursa’daki toplu taşımaya katkısı çok önemli. Şimdi aktarma uygulaması da kalkacakmış. 6 Şubat’tan itibaren Arabayatağı-Acemler arasında tren seferleri aktarmasız olarak 5 dakikada bir gerçekleşecekmiş. Yani dakikaların kısalması ile birlikte Emek hattından Bursaray’a binen vatandaşlar aktarmasız olarak Arabayatağı’na ulaşabilecekmiş.


Ancak benim buradan BURULAŞ’a bazı eleştirilerim olacak. Birincisi istasyonlardaki yer karolarıyla ilgili. Bu karolar son derece kaygan bir malzemeden yapılmış. Özellikle yağışlı havalarda buz üstünde yürümekten farksız oluyor. Bir de “kaygan zemin” yazan levhalarla ve sesli anonslarla vatandaşı uyarıyorlar. Peki bu durum yer karoları döşenirken neden düşünülmedi? Şimdi vatandaş düşüp bir yerini kırsa bunun hesabını kim verecek?

Bursaray’la ilgili ikinci şikayetim ise klimalarla ilgili. Yazdan bu yana klima sorunu bir türlü çözülemedi. Yazın serinletmediği gibi kışın da ısıtmıyor. Acaba BURULAŞ yetkilileri bu durumun farkındalar mı? Klimalar yaza ve kışa göre ayarlanamaz mı?

Bir de şunu ekliyeyim; Kar yağışıyla birlikte özel araçları olanlar da Bursaray’a yöneldi. Dolayısıyla da sürekli balık istifi şeklinde yolculuk etmek zorunda kaldık. En azından böyle karlı günlerde ek vagonlar konulması gerekmez mi?

Hem vatandaşı toplu taşımaya yönlendireceksin hem de bunun alt yapısını hazırlamayacaksın. Kısacası BURULAŞ’tan artık Bursaray’da yaşanan sorunları ivedilikle ele almasını rica ediyorum…

Kaynak :


İlk yorum yapan olun

Yorumlar