Gaziantep Raylı Sistem Proje İnşaatı Hızlandı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, hafif raylı sistem proje inşaatının hızla devam ettiğini bildirdi. Sistemin Üniversite-Karataş etabının belirlenen gününden önce tamamlanabilmesi için yoğun gayret harcadıklarını belirten Güzelbey, projenin tamamlanmasıyla birlikte bölgede toplu ulaşım hizmetinde sorun kalmayacağını söyledi.
YOĞUN MESAİ HARCANIYOR
Hafif Raylı Sistem Projesi’nin 2’nci etabı olan Üniversite- Karataş Hattı’nın 14 ayda tamamlanması planlanıyor. Büyükşehir Belediyesi projenin gününden önce tamamlanabilmesi için yoğun mesai harcıyor.
Karataş bölgesinin en uç noktasına kadar toplu ulaşımda önemli bir sorunu giderecek olan hafif raylı proje çerçevesinde vatandaşlar ulaşımlarını daha ucuza mal edecekler. Toplu ulaşım hizmetlerinde önemli bir adım atan Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Burç kavşağı ile Gar arasında faaliyet gösteren sistemin yoğun şekilde kullanıldığına dikkat çekti. Gar ile Karataş bölgesini birbirine bağlayan rayların döşeme işinin tamamlandığı, ray aksamlarının ise önemli bölümde tamamlandığı açıklandı.
VAGONLARLA BİRLİKTE 26 MİLYON LİRAYA MAL OLACAK
5 bin 575 metre uzunluğunda olacak raylı sistem hattında 7 sistem yer alacak. İstasyonlar arası 764 metrenin olacağı sistem, vagonlarla birlikte yaklaşık 26 milyon liraya mal olacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Karataş’ın önemli bir sorununa çözüm bulduklarını ifade etti. Güzelbey, Burç Kavşağı ile Gar arasında 5 vagonla günde 30 bin yolcunun taşındığına dikkat çekti. Gaziantep’te, Türkiye’nin en ucuz tramvay projesini hayata geçirdiklerini anlatan Güzelbey, “Bu da kendi mühendisimizin, ekibimizin özverisiyle oldu” dedi.

Kaynak : http://www.gaziantephaberler.com

Benzer demiryolu haberleri

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.