TÜVASAŞa tasfiyeUlaşım-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cihad Koray, TÜVASAŞ’ın tasfiye kapsamına alındığını söyleyerek, fabrikayı Ferizli’ye taşıma hamlesinin de bu girişimin bir parçası olduğunu söyledi
‘Taşınmaya karşı’
Ferizli’ye taşınması gündeme gelen TÜVASAŞ ile ilgili Ulaşım-Sen’den de tepki geldi. Ulaşım-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cihad Koray MHP’yi ziyaretinde TÜVASAŞ’ın Ferizli’ye taşınmasına karşı olduklarını söyledi. Fabrikanın yer değiştirme adı altında elden çıkarılarak üretim yapamaz hale getirileceğini ileri sürdü.

‘Düğmeye basıldı’
Koray, ” TÜVASAŞ’ı tasfiye etmek için düğmeye basılmıştır. Rotem büyüdükçe TÜVASAŞ küçülecektir. Sakarya kamuoyu bu durumu artık fark etmelidir. 1999’da fabrika özelleştirme kapsamından çıkarılırken davul zurna çalındı ancak o zaman alınan kadar da tasfiyeydi. Şimdi bunun altyapısı hazırlanıyor. Fabrika gözden çıkarılıyor” dedi.

Yenihaber’e ziyaret

Türk Ulaşım-Sen Genel Başkan Yardımcısı Cihad Koray, sendika yetkilileriyle birlikte Yenihaber’i ziyaret etti. Genel Yayın Müdürümüz Sezai Matur ile görüşen Koray, TÜVASAŞ’ın Ferizli’ye taşınmasının altında yatan gerçekleri anlattı.

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.