Haydarpaşa Banliyö Seferleri Azaltıldıhaydarpasa banliyo
haydarpasa banliyo

Ankara ile İstanbul arasındaki Yüksek Hızlı Tren (YHT) Projesi kapsamında Haydarpaşa’dan Anadolu’ya giden ekspres trenler ile bölgesel ekspreslerin kaldırılmasının ardından Marmaray çalışmaları nedeniyle banliyo trenlerine de sınırlama getirildi.

TCDD, bugünden (29 Nisan Pazar) itibaren Pendik-Gebze arasındaki banliyo tren seferlerinin yapılmayacağını duyuyurdu. TCDD internet sitesindeki açıklamada özetle şöyle denildi: “Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Marmaray Projesinin ‘Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatlarının İyileştirilmesi, Elektromekanik Sistemler’ bölümü kapsamında Gebze-Pendik hattının inşasına başlanıyor. Çalışma nedeniyle Gebze-Pendik hattında rren seferlerine ara veriliyor. Banliyö trenleri, haydarpaşa-pendik-haydarpaşa hattında günde 176 sefer yapacak.

Banliyo trenlerine sınırlama getirilmesine Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS) ve Mimarlar Odası tepki gösterdi. Haydarpaşa Dayanışması uygulamanın gar ve çevresinin hızla özel sermayeye verilmesi için yapıldığını ileri sürdü. Haydarpaşa Dayanışması, 13 haftadır her Pazar günü garın merdivenlerine oturarak TCDD’nin uygulamalarını protesto ediyor.

Kaynak : gundem.milliyet.com.tr

Reklamlar

Hızlı Tren Haberleriİlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.