“Alo 131” hizmete giriyorHemzemin geçitlerde kazaların sıfıra indirilmesi çalışmaları hızla devam ediyor. Vatandaşların hemzemin geçitlerde karışılacağı acil durumlar için 131 no.lu hat tahsis edildi.
Hemzemin geçitlerde sıfır kaza hedefi doğrultusunda, kaza oluş nedenlerinin yeniden değerlendirilmesi için çalışmalarına etkin bir şekilde devam ediyor.
Danışmanlar Kurulu’nun 19 Nisan 2012 günü TCDD Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirdiği “Hemzemin geçitlerde Sıfır Kazaya Doğru” başlıklı toplantısına  TCDD Genel Müdürü Süleyman KARAMAN ile Karayolları Genel Müdürü M.Cahit TURHAN’da katıldı.
Bugüne kadar yapılan çalışmaların hangi aşamaya geldiğinin değerlendirildiği toplantıda daha önce alınan kararların uygulanabilirliği tartışıldı.
Ayrıca TCDD ve KGM yetkilileriyle birlikte oluşturulan yeni standartların uygulamaya geçmesi için Karayolları Trafik Yönetmeliği’ne dahil edilmesinde son aşamaya gelindi.
Hemzemin geçitlerde meydana gelen kazalarda vatandaşlarımızın bilinçlendirilmesi konusunda reklam filmlerinin çekilmesi, kısa filmlerin yapılması ve okullarda yapılacak çalışmaların hazırlıkları  devam etmektedir.
Alo 131 hizmete giriyor
Danışmanlar Kurulunun yaptığı çalışmalar sonucunda hemzemin geçitlerde meydana gelecek acil durumlarda vatandaşların ulaşabileceği 131 no.lu hat tahsis edildi. Hat en kısa sürede hizmete girecek.
Halkımıza kazasız Yolculuklar temennisi ile saygılarımı sunarım.

 

                                                                                          İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.