Bulgaristan Demiryolları İçin Rekor Bir Sürede Üretilen Lüks Vagonlar Törenle Teslim Edilecek

TÜVASAŞ Genel Müdürü Ertiryaki: “Vagonları 17 ay gibi rekor sayılabilecek sürede hem projelendirip hem de teslim etme noktasına gelmenin haklı gururunu taşıyoruz”
Türkiye Vagon Sanayii AŞ (TÜVASAŞ) Genel Müdürü İbrahim Ertiryaki, 17 ay gibi rekor sayılabilecek sürede Bulgaristan Demiryolları için ürettikleri vagonları teslim etmenin haklı gururunu taşıdıklarını bildirdi.
Ertiryaki, yaptığı yazılı açıklamada, yarın Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile Bulgaristan Ulaştırma, Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Bakanı İvaylo Moskovski’nin katılımıyla lüks yataklı yolcu vagonlarının teslimi için TÜVASAŞ’ta tören düzenleyeceklerini ifade etti.
Vagon üretimi için proje sözleşmesinin 2010 yılının aralık ayında imzalandığını hatırlatan Ertiryaki, 3 Ocak 2011’de ilk avansın ödenmesini müteakip imalat sürecinin başladığını belirtti.
Her bir kompartımanı ayarlanabilir 3 yataktan oluşan ve yolcuların personelle birebir iletişimini sağlayan “Intercom Sistemi” bulunan vagonların üretiminin tamamlandığına dikkati çeken Ertiryaki, şunları kaydetti:
“Üretilen vagonlar modern yapıya sahip. Yangın ihbar ve koridorlarda yolcu güvenliği için kapalı devre kamera sistemine sahip, engelli yolcular için uygun oturma düzeni ve vakumlu tuvalet sistemiyle sınıfında tek olan bu projeyi 17 ay gibi rekor sayılabilecek bir sürede hem projelendirip hem de üreterek teslim etme noktasına gelmenin haklı gururunu taşıyoruz. Ayrıca dünyada konvansiyonel tip vagonlarda ilk ‘karşılıklı işletilebilirlik teknik şartları belgesine’ haiz bu projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkesi kutluyorum.Armin

sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar