TCDD ile Karatekin Üniversitesi Arasında İşbirliği Protokolü

Çankırı Karatekin, Kastamonu ve Sinop Üniversitelerinin işbirliğiyle düzenlenen “Proje Tabanlı Mekatronik Çalıştayı”, 25-27 Mayıs tarihlerinde Çankırı’da gerçekleştirildi. Çalıştayda; TCDD ile Çankırı Karatekin Üniversitesi arasında Raylı Sistemlerle İlgili İşbirliği Protokolü İmzalandı.
.
Makine, otomasyon, elektrik-elektronik, otomotiv, biyomedikal v.b alanlarında çalışan Kamu Kurum /Kuruluş ve sanayici temsilcileri, akademisyen, mühendis, teknik öğretmen ve teknikerlerin katıldığı çalıştayda; Kuruluşumuzu temsil eden Genel Müdür Yardımcısı İsa APAYDIN, TCDD’nin faaliyetleri ve hedefleri hakkında bir sunum yaptı. Mekatronik ve TCDD arasındaki bağlantı konusunda bilgi verdi. APAYDIN ayrıca, ilk gün oturumunun öğleden sonraki bölümünde Meslek Yüksek Okulu Spor Salonunda 18 üniversitesinin katılımıyla gerçekleştirilen öğrenciler tarafından hazırlanan proje sergisinin açılışını da gerçekleştirdi.
.
Çalıştayda; TCDD ile Çankırı Karatekin Üniversitesi arasında Çankırı Karatekin Meslek Yüksekoklu bünyesinde açılacak “Raylı Sistemler Mekatroniği” ve Raylı Sistemlerle ilgili Diploma ve Sertifika Eğitim Programları Açılması, Uygulanması ve Geliştirilmesine ait esasları düzenleyen İşbirliği Protokolü imzalandı.
.
Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektör Vekili ve Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr. Rıza GÜRBÜZ tarafından TCDD’nin destek ve katkılarından dolayı Genel Müdür Yardımcısı İsa APAYDIN’a plaket verildi.
İlk yorum yapan olun

Yorumlar