Yht İle Konya Gezileri 20 Temmuz'a Kadar UzatıldıPolatlı Belediyesi’nin, DDY ve Selçuklu Belediyesi işbirliğiyle 24 Nisan’da başlattığı Yüksek Hızlı Tren (YHT) ile “Konya Gezileri”, 20 Temmuz 2012 tarihine kadar uzatıldı.
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, geziye katılanlarla Selçuklu Belediye Meclis Binası’nda bir araya geldi.
Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, burada yaptığı konuşmada, 24 Nisan’da başlayan ve 24 Haziran’da bitmesi planlanan gezilerin, yoğun talep üzerine 20 Temmuz’a kadar uzatıldığını söyledi.
Belediye Başkanı Yakup Çelik, şunları söyledi:
“Polatlı Belediyesi olarak bizim amacımız siz değerli hemşehrilerimizin Konya’yı gezmeniz, görmeniz, bu geziden kendiniz için pay çıkartmanızdır. Şehircilik anlamında da bu gezilerin Polatlı’ya önemli katkılarının olduğunu düşünüyoruz. Çok gezen çok öğrenir…
24 Nisanda başlatılan gezilerimizi 20 Temmuz’a kadar uzatıyoruz. 20 Temmuz Ramazan Ayının başlangıcı. Bu gezilere Polatlılı hemşehrilerimizin katılmasını istiyorum… Konya bizim çok önemli medeniyet merkezlerimizden birisi. Bizim tarihimiz. Polatlı’ya çok yakın bir mekan. Dünya’nın muhtelif yerlerinden gelip Konya’yı ziyaret edenler var. Bu çalışmaların diğer belediyelere de örnek olmasını diliyorum. Hepinize hayırlı geziler diliyorum.”
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise Konya’nın Selçuklu Devleti’nin başkentliğini yaptığını, İstanbul’dan sonra en uzun süre başkentlik yapan şehir olduğunu belirterek,”Burada bir çok tarihi şehir var. Hz. Mevlana var. Sizlere Hazreti Mevlana’ya yakışır bir şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz. inşallah ilimizden güzel anılarla ayrılırsınız ve Konya’nın fahri hemşehrisi olursunuz” dedi.
Bu turlarla Polatlı’dan yaklaşık 5 bin kişinin illerini ziyaret ettiğini ifade eden Atalay, projenin başlatılmasında önemli katkıları olduğunu söylediği Polatlı Belediye Başkanı Çelik’e teşekkür etti.
Altay, Selçuklu Belediyesi’nin “Şehrimi Tanıyorum Projesi” kapsamında, 10 Bin Konyalıya kendi şehirlerini tanıttıklarını da söyledi.
Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, günün anısına Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik’e Konya Çinisi hediye etti.

yht-ile-konya-gezileri-20-temmuza-kadar-uzatildi

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.