Danimarka’da hızlı trenin çarptığı 14 inek telef oldu

DANİMARKA’nın batı Jylland bölgesinde Varde şehri yakınlarında bir çiftlikten kaçan inekler tren yoluna çıkınca hızlı trenin çarptığı 14 inek telef oldu.


Bölge Emniyet müdürlüğünden Michael Skaarup, ineklerin bir kısmının hemen tren yolunda, bir kısmının ise yaralı kaçıp belirli bir mesafe içinde telef olduğunu belirterek, “Kazadan sonra Varde ve Skjern şehirleri arasında tren seferleri uzun süre yapılamadı. Trenin çarptığı inekler geniş bir alana yayıldıkları için sahibi ile birlikte sayım ve rapor tutma, telef olan inekleri kaldırma işlemi biraz uzun sürdü. İneklerin sahibi de olaydan çok etkilendi ve çok üzüldü. Ancak ineklerin çiftlikten kaçmalarında sahibinin ne kadar suçlu olup olmadığı incelenecek ve ondan sonra hakkında yasal işlem yapılıp yapılmayacağına karar verilecek“ dedi.

Tren yolları kuruluşu DSB’nin de çiftlik sahibi hakkında dava açabileceği ve aksayan tren seferleri nedeniyle tazminat isteyebileceği bildirildi. O Hayvanları koruma dernekleri, otoban ve tren yolu kenarlarındaki at ve besi hayvanı çiftliklerinin daha iyi önlem almalarını istediler.

Kaynak : www.hurriyet.deİlk yorum yapan olun

Yorumlar