Demiryolcular İstanbulda Eurasia Rail Fuarında Toplandı

Bu yıl ikinci kez 08-10 Mart 2012 tarihleri arasında düzenlenen Eurasia Rail Turkey, 2. Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı’na 21 ülkeden 188 firma katıldı.
Türkel Fuarcılık tarafından İstanbul Fuar Merkezi’nde (İFM) gerçekleştirilen fuarda, toplam 11 bin metre kare brüt alan ve 2 holde 21 ülkeden 188 firma ile demiryolu ve altyapısıyla ilgili her türlü ürün ve teknoloji tanıtıldı.
Fuar boyunca sektörle ilgili yerli ve Almanya, İspanya, Hollanda, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, İtalya ve Çin Halk Cumhuriyeti’nden yabancı konuşmacıların yer aldığı konferans, seminer programları ve sunumlar düzenlendi.
3 gün boyunca süren fuarda sergilenen ürünlerin yanı sıra organizasyon dünyanın çeşitli ülkelerinden davet edilen, konusundaki uzman satın alıcılar ve ülkemizdeki sektörde çalışan birçok uzman ağırlandı.
Firmalar 2013 için fuardaki yerlerini şimdiden ayırttı
Toplam 2 holde 11.700 metrekare brüt alanda olan ürünlerini sergileyen katılımcılar 2013 senesinde gerçekleşecek fuar için stant alanlarını büyüterek şimdiden yerlerini ayırttılar. 2013 yılında toplam 3 holde gerçekleşecek fuara, geçen sene beklemede olup katılamayan firmalar, katılımcı olarak yer alma taleplerini bildirdiler.
Eurasia Rail  Fuarına, Ulaştırma – Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, T.C.D.D., TÜVASAŞ, TÜLOMSAŞ ve TÜDEMSAŞ firmaları fuarın resmi katılımcısı ve destekleyicilerinin yanında Siemens Mobility, Bombardier, CAF, Talgo, General Electric, Alstom, Hyundai Rotem, Dimetronic, Ansaldo Breda, ABB, Vossloh, Plasser Theurer, Voith Turbo, Arcelor Mittal, Schnieder, ZF, Knorr Bremse, Orhan Onur, Savronik, Yapıray, Safkar, Sazcılar gibi sektörün önde gelen devleri de katıldı.
Fuarı 16.000 den fazla kişi ziyaret etti
Türkel Fuarcılık’ın, yurtdışı ziyaretçiye yönelik yaptığı yoğun çalışma sonucunda Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Güney Afrika, İran, İspanya, Romanya, Yunanistan, Rusya, İngiltere, Avusturya, Almanya, Sırbistan, İtalya, Belçika, Fransa, Gürcistan ve Güney Kore’den de konuyla ilgili satın alıcıların ve alım heyetleri katıldı. Fuarı 2.526 si yabancı olmak üzere; 19 değişik ülkeden toplam 16.844 kişi ziyaret etti. Fuarın açılışına katılan önemli kişiler arasında; Bulgaristan Ulaştırma Bakanı Ivaylo Moskovski, Bulgaristan Ulaştırma Bakan Yardımcısı Kamen Krechev, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Rozymyrat Begendikoviç Seyitkulyyew, Türkmenistan Demiryolu Bakanı Bayram Annameredow, Çek Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Direktörü Jindrich Kusnír, Irak Devlet Demiryolları Genel Direktörü Rafie Yousef Abbas, Yunanistan Devlet Demiryolları Genel Müdürü Ioannis Petropoulos ve Rus Devlet Demiryolları üst düzey yetkilileri yer aldı.
Eurasia Rail fuarı önümüzdeki sene 07-09 Mart 2013 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde üçüncü kez düzenlenecektir.Demiryolu Haberleri Ara

İlk yorum yapan olun

Yorumlar