Konya Akşehir Ilgın arası raybüs hattı talebi

Konya Akşehir Ilgın arası raybüs hattı talebi
Sarayönü AK Parti İlçe Başkanı Nafiz Solak, Ak Parti Konya Milletvekili Hüseyin Üzülmez’den Konya-Akşehir-Ilgın arasında çalışacak bir raybüs hattı talep etti.
Sarayönü ilçe merkezinden geçen tren yolu hattı ile ilgili isteklerini dile getiren Solak, “Konya’yı İzmir ve İstanbul’a bağlayan hat üzerinde Konya,Akşehir ve Ilgın arasında çalışacak bir raybüs hattı talep ediyoruz. Günde 3-4 karşılıklı sefer olması halinde ilçe halkının her iki yöne de ulaşımı daha kolaylaşacak.” dedi.
AKP Milletvekili Hüseyin Üzülmez ve AKP İl yöneticilerinden M. Ali Dağ, Sarayönü’ne giderek, Nafiz Solak başkanlığındaki AKP İlçe Teşkilatını ziyaret etti.
SARAYÖNÜNE VAGON FABRİKASI ÖNERİLMİŞ
Ziyarette konuşan Üzülmez, Sarayönü’nü ikinci memleketi olarak gördüğünü dile getirerek, Sarayönü ile ilgili sorunların her zaman takipçisi olduğunu söyledi. İlçe sorunları hakkında İlçe Başkanı Nafiz Solak’tan bilgi alan Üzülmez, bir lojistik firmasının vagon fabrikası için yer aradığını belirterek, ilgili firmaya stratejik bir konuma sahip olan Sarayönü’nü önerdiğini söyledi. İlgili firmanın fizibilite çalışması aşamasında olduğunu dile getiren Üzülmez, firmanın Sarayönü hakkında olumlu karar vermesi halinde Sarayönü’ne istihdam alanında önemli bir değer kazandırılacağını kaydetti.
Ziyarette konuşan Nafiz Solak, hızlı tren hattı ile ilgili olarak uygun bir bölgeye bir durak ilave edilmesi halinde Sarayönü ile birlikte Cihanbeyli, Akşehir, Ilgın, Kadınhanı ve Altınekin halkının hızlı tren imkanından daha kolay faydalanabileceğini kaydetti.
Hızlı tren hattının yanı sıra toplantıda gündeme gelen Sarayönü ilçe merkezinden geçen tren yolu hattı ile ilgili de isteklerini dile getiren Solak, “Konya’yı İzmir ve İstanbul’a bağlayan hat üzerinde Konya,Akşehir ve Ilgın arasında çalışacak bir raybüs hattı talep ediyoruz. Günde 3-4 karşılıklı sefer olması halinde ilçe halkının her iki yöne de ulaşımı daha kolaylaşacak” dedi.
Taleplerin ardından konuşan AKP Milletvekili Hüseyin Üzülmez, “Hızlı tren sisteminde çok fazla durak olması halinde bu sistem amacından uzaklaşmış olur.
Ama raybüs seferleri konabilir. Hat üzerindeki yolcu sayısı ile ilgili çalışma yapılıp, Konya-Akşehir arasına Karaman seferi ile bağlantılı sefer konulabilir. Tren katarı hakkında da yasalar çerçevesinde gerekli çalışmayı yaparız. Bu projeye katkıda bulunmak bizleri sevindirir” diye konuştu.

Benzer Demiryolu Haberleri

Benzer Hızlı Tren Haberleri

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.