RayHaber Dergisi sayı 1Sektörün mutfağından

Merhaba;
Önümüzdeki 10 yıllık süreçte planlanan yaklaşık 10 bin kilometre uzunluğundaki yüksek hızlı tren hattı hedefinin yanında, metro ve tramvay projeleriyle birlikte Türkiye, Avrupa’daki en büyük demiryolu pazarı olacak. Yolcu ve yük taşımacılığı karayollarından hızla demiryollarına doğru kaymaya başladı bile…

1993 yılında “raylı sistemler okulu” olarak gördüğüm Siemens firmasında işe başlarken, Türkiye’nin ilk demiryolu dergisinin editör yazısını yazacağım hiç aklıma gelmemişti! Öğrenciyken geçici olarak girdiğim şirkette, neredeyse 10 yıl çalıştım ve halen bu sektörde hizmet vermeye devam ediyorum. Aradan geçen 20 yıldan sonra, sektörün mutfağından sizlere sesleniyorum.

Dergimizi çıkartmadan önce, 20 yıllık demiryolu haber arşivini sizler için taradık. Sitemiz www.rayhaber.com aracılığıyla, 1 yıl içinde 13 binden fazla habere imza attık. Aynı başarıyı tutku halini alacak dergimiz için de göstermek istiyoruz. Elinizdeki dergi Türkçe ve İngilizce olarak 2 ayda bir yayınlanacak. Amacımız, tüm ülkelere dağıtılan ve demiryollarına Türkiye’den bakan uluslararası bir dergi olmak. Uzman bir kadro ve bizi gönülden destekleyen kişi ve kuruluşlarla bunu hep beraber başaracağımıza inanıyorum.

Dergimiz 6 bölümden oluşuyor:
1) Altyapı, 2) Elektrik ve Elektronik, 3) Trenler, 4) Demiryolu, 5) Kentiçi Taşımacılık 6) RayHaber Pozitif (RH+) kısmında ise özel söyleşiler, makaleler, rapor ve etkinlik haberlerine yer vereceğiz. İlk sayımızdaki kapak konumuz ‘Haydarpaşa Garı’… Ayrılık ve kavuşmalar ile hafızamıza yer eden bu tarihi mekana gökyüzünden baktık.
Bize destek veren devlet kuruluşlarına, üniversitelere, derneklere ve tüm demiryolu sevdalılarına teşekkür ediyorum. Keyifle okuyacağınız ikinci sayımızda görüşmek üzere, esen kalın…

Levent ÖZEN

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.