Kayseri Raylı Sistem İnşaatında Hummalı ÇalışmaKayseri Raylı Sistem İnşaatında Hummalı Çalışma
Raylı sistem projesinin 2. etabını oluşturan İldem güzergahında altyapı inşaat işleri ve ray döşeme işleri hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Bu güzergahta bulunan 5 adet trafo binası, 3 adet su deposu, 1 adet ekip binası inşaatları ve raylı sistem güzergahında bulunan kavşakların inşaat işlerinin 2 ay içerisinde tamamlanması planlanıyor.

RAYLI SİSTEM ÜNİVERSİTEDE

Projenin 3. etabını kapsayan Üniversite-Talas güzergahının Köşk Mahallesi-Üniversite arası bölümünü oluşturan kısmında altyapı inşaatı ve ray döşeme işleri büyük ölçüde tamamlanırken şu günlerde raylı sistem ekipleri üniversite içerisinde hummalı bir çalışma yürütüyor.

Yapılan plana göre Erciyes Üniversitesi içindeki ray döşeme işlemleri 1 ay gibi kısa bir sürede tamamlanmış olacaktır.

Üniversite içerisindeki raylı istem çalışmalarıyla ilgili açıklamada bulunan Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Yetim; “Raylı sistem günümüz toplumunun ihtiyaç duyduğu ulaşım araçlarından birisidir. Üniversitemizde şuanda 45 bin civarında öğrenci, 5 bine yakın da personel bulunmaktadır. Üniversite yerleşkesinin 50 bin kişinin sürekli taşındığı bir alan olduğu düşünüldüğünde raylı sistemin üniversiteden geçişi yerinde bir karardır. Çalışmalar bittiğinde ben de raylı sistemi kullanmayı düşünüyorum. Eminim ki birçok insan da benim gibi düşünecektir” dedi.

Bu çalışmalar kapsamında 200 civarında personel yeri geldiğinde vardiya sistemiyle geceli gündüzlü çalışmaktadır.

Kayseri 2. ve 3. Etap Raylı Sistem İnşaatında Aralık 2013 tarihinde test sürüşlerine başlanılması hedeflenmektedir.

Ücretsiz haber bülteni

Hergün e-postanıza gelsin!İlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.