Urfa’da Trafiği Rahatlatacak Çevreyolu

Şanlıurfa Belediyesinin Lunapark’ın yanında GAP İdaresi Bölge Müdürlüğü istikametine giden ve Şanlıurfa’yı Karaköprüye bağlayan Çevre Yolunun sağını – solunu ağaçlandırıp çiçeklendireceği bildirildi.
Şanlıurfa Belediye Başkanı Dr.Ahmet Eşref Fakıbaba 500 Yataklı Devlet Hastanesinin alt tarafından otogara giden çevre yolunun bir alt bölümündeki Şanlıurfa Karaköprü çevre yolunu yapmakla trafiği çok rahatlattıklarını söyledi. Bu çevre yolunun çok önemli olduğunu dile getiren Fakıbaba” Şuanda buradaki kavşağı Karaköprü ye bağlayan yolun çalışmalarını kontrol ediyorum. Gerçekten çok önemliydi. Ve çevre yolunun büyük bir kısmın trafiğini bu yol aldı. Hem de kestirme oluyor. Vatandaşlar da bu bağlamda bu yolu çok kullanıyorlar. Dikkat ederseniz Şanlıurfa Belediyesi bu konuda ciddi çalışmalar yapıyor. İnşallah bir iki aya kadar da görecekler çok güzel bir çevreyolu ortaya çıkacak. Çevresini çiçekler, güller ve ağaçlarla donatmış olacağız. Zaten çalışmalarımız sadece burada değil. İnşallah Ekim ayının sonuna kadar Türkiye’nin en yeşil, en rahat, en güzel, en yaşanabilir bir şehrini ortaya çıkarabilmek için bütün arkadaşlarım Şanlıurfa’nın dört bir yanında çalışmalarını sürdürüyorlar. İnşallah bunların semeresini de Ekim ayının sonunda almış olacağız.”dedi
 
 

Kaynak : sanliurfa.com

Güncel Demiryolu İhalele Takvimi

Levent Ozen hakkında
Her yıl yüksek hızda büyüyen Türkiye demiryolu sektörü Avrupa’nın lideri. Bu hızını yüksek hızlı trenlerden alan demiryollarına yapılan yatırımlar da artmaya devam ediyor. Ayrıca şehiriçi ulaşım için yapılan yatırımlarla birlikte, yerli üretim yapan pek çok firmamızın yıldızı parlamaktadır. Yerli tramvay, hafif raylı sistem ve metro aracı üreten firmaların yanında, Türk yapımı yüksek hızlı “milli tren” imalatına başlanmış olması gurur vericidir. Bu gurur verici tabloda olmaktan bizde oldukça mutluyuz.

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.