Antalyalı İş Adamlarının Vizyonu Da Metro ve Hızlı TrenAntalyalı İş Adamlarının Vizyonu Da Metro ve Hızlı Tren: Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) üyeleri arasında yaptırdığı şehir için vizyon belirleme çalışmaları sırasında en çok önerilenler; metro, hızlı tren ve üniversite oldu.

ATSO’nun geçtiğimiz aralık ayında Miracle Resort Otel’de düzenlediği Meslek Komiteleri Vizyon Belirleme Çalışmaları’nın sonucu kitaplaştırıldı. Antalya’ya 2023 vizyonu kazandırmak için düzenlenen toplantıda ele alınan konuları, sunulan önerileri içeren kitapçık posta yoluyla gazetecilere de ulaştırıldı. ATSO meslek komitesi üyeleri tarafından dile getiren 98 teklif arasında ilk iki sırayı 23 öneriyle ATSO Üniversitesi kurulması, Antalya’yı İç Anadolu’ya bağlayacak hızlı tren aldı. Üçüncü sırada 13 öneri ile Antalya’ya metro yapılması geldi. İş adamlarının diğer önerileri şöyle sıralandı: İş yerlerine kota-iş yeri enflasyonu, kentin sembolü olacak bir anıt yapılması, Antalya’yı dünyanın en güvenlik kenti yapmak, Antalya’da özel üniversitelerin açılmasına destek verilmesi, kent merkezine ulaşımın rahat hale getirilmesi, şehir merkezinin esnafının canlanması için turizm akımının kent merkezine yaya olarak yönlendirilmesi, limanın ve kurvaziyer turizminin geliştirilmesi.

Hedefi olmayan ülkelerin, şehirlerin, kurumların ve kişilerin başarıyı yakalamasının mümkün olmadığını belirten ATSO Başkanı Çetin Osman Budak, kitapçıkla ilgili yaptığı açıklamada, “Biz de bu bilinçle, iş dünyasının temsilcileri olan ATSO meslek komitelerimizin değerli üyeleri ile gerek kentimiz, gerekse ATSO için vizyonu, sürdürülebilir ilke ve hedefleri belirlemek, sektörlerimizin katma değerlerini artmasına destek olacak projeleri ortaya çıkarmak ve cumhuriyetimizin 100. yıl dönümüne Antalya’nın iddialı hedef ve projelerle hazırlanmasını sağlamak için bir dizi çalışma yaptık. 146 meslek komitesi üyemizin katılımı ile gerçekleştirdiğimiz ‘Meslek Komiteleri Vizyon Belirleme Toplantısı’ bu çalışmalarımızdan birisidir dedi.

Antalyali-is-adamlarinin-vizyonuda-metro-ve-hizli-tren

Kaynak : yurthaber.mynet.com

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.