Başkentte otobüs ve raylı sistemlerde unutulan eşyalar

Başkentte otobüs ve raylı sistemlerde unutulan eşyalar
Başkent’te otobüs ve raylı sistemlerde yolculuk eden vatandaşlar, bir çok eşyayı bindikleri araçlarda unuttu.


Başkentte otobüs ve raylı sistemlerde yolculuk eden vatandaşlar, aralarında ilaç, seccade, cop, ayakkabı ve öğrenci kimliğinin de olduğu bir çok belge ve eşyayı araçlarda unuttu. Unutulanları muhafaza eden EGO Genel Müdürlüğü yetkilileri, özellikle nüfus cüzdanı, ehliyet ve pasaport gibi belgelerini kaybedenlerden kurumun internet sitesine bakmalarını istiyor.

Ankara’da EGO otobüsleri, metro ile AnkaRay’da unutulan ve EGO yetkililerine teslim edilen kayıp eşyalar, 1 yıl boyunca sahiplerini bekliyor. Sahibi çıkmayan kayıp eşyalar yılın belli dönemlerinde oluşturulan komisyon tarafından açık arttırmayla satışa sunuluyor. Aralarında cüzdan, seccade, polis copu, ayakkabı, öğrenci kimliği, flaş bellek, şemsiye, deri mont ve yastığın da olduğu unutulan bir çok eşyayı, EGO Genel Müdürlüğü internet sitesinden duyuruyor.

Eşyalarını unutan veya kaybeden vatandaşlar, EGO Genel Müdürlüğüne gerekli bilgileri vermeleri ve bu eşyaların kayıp eşya bürolarında olması halinde rahatlıkla alabilirken, kış aylarında şemsiye ve mont, yaz ayların da ise güneş gözlüğü ve saatin daha çok unutulduğu dikkati çekiyor.

Özellikle nüfus cüzdanı, ehliyet ve pasaport gibi belgelerini kaybedenlerden kurumun internet sitesine bakmalarını isteyen EGO Genel Müdürlüğü yetkilileri, belgelerini unutan yolcuların hem kendilerine hem de ailelerine ulaşmak için kendilerinin de yoğun gayret gösterdiğini vurguladı.

-Kayıp eşyalar arasında neler var?

Kayıp belgeler arasında çok sayıda nüfus cüzdanı, iş yeri kimliği, banka kartı, sürücü belgesi, yaşlı kart bulunurken, kayıp eşyalar arasında seccade, eşofman takımı, poşet içinde muhtelif giyim eşyası, cep telefonu, şemsiye, ses kayıt cihazı, havlu, polis copu, ders kitabı, kol saati, gözlük kılıfı, şarj aleti, MP3 çalar, bakır vazo, çanta içerisinde ilaç, gözlük, kemer, takım çantası, kaban, puzzle, elektronik kitap, flaş bellek, beslenme çantası dikkati çekiyor.


sohbet

Feza.Net

İlk yorum yapan olun

Yorumlar

İlgili Yazılar ve Reklamlar