Bozüyük Lojistik Köy Merkezi’nde Hafriyat Çalışmaları BaşladıBozüyük Lojistik Köy Merkezi’nde Hafriyat Çalışmaları Başladı
Bilecik’in Bozüyük ilçesinde yapılması planlanan Lojistik Köy Merkezi projesinin hafriyat çalışmaları başladı.

Türkiye genelinde TCDD tarafından farklı ölçeklerde 16 noktada kurulacak lojistik köylerden en modern ve en önemlilerinden birisi de Bozüyük’e yapılıyor. AK Parti Milletvekili Dr. Fahrettin Poyraz’ın, gerçekleşmesi için büyük çaba harcadığı Bozüyük Lojistik Köyü’nün hafriyat çalışmalarına başlandı. Karayolu-demiryolu entegrasyonu sağlanacağı lojistik köy merkezinde, demiryolu aktarma, stok ve manevra alanlarının TCDD tarafından, antrepo ve diğer lojistik alanların ise özel sektör tarafından yapılması planlanıyor. Lojistik Köy Merkezi’nin bir an önce tamamlanarak faaliyete geçmesiyle Bozüyük’te sanayi yatırımlarında patlama yaşanması bekleniyor.

OSB’den önceki alanda karayollarına sınırında yaklaşık 300 bin metrekare arazi kamulaştırılarak yapılacak lojistik köyde, yükleme boşaltma alanları, karayolları ve yükleme rampası, gümrükleme dahil olmak üzere yük merkezi yapılacağı ve Bozüyük’te yapılan yükleme-boşaltma işlemlerinin buraya kaydırılacağı ve lojistik köyün 1,5 yıl içerisinde tamamlanmasının amaçlandığı öğrenildi.

bozuyuk-lojistik-koy-merkezinde-hafriyat-calismalari-basladi

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.