Samsuna hızlı tren mücadelesiSamsuna hızlı tren mücadelesi
TümSamBir Samsun’a hızlı tren kazandırmak amacıyla bürokrasi ve siyasi çevrelerde etkin lobicilik başlatma kararı aldı. Birlik Genel Başkanı Kozal, “Önümüzde üç seçim var. Projemize kim sahip çıkarsa Samsunlular onun yanında yer alacaktır” dedi.
Ankara Samsun Dernekleri Federasyonu (ASDEF) ve Tüm Samsunlular Konfederasyon, Federasyon ve Dernekler Birliği (TümSamBir) katılımları ile organize edilen 4. “Büyük Samsun Buluşması” Ankara’da yapıldı. Yurdun muhtelif bölgelerinden gelen yüzlerce Samsunlunun katılımı ile yapılan toplantıda Samsun’un hızlı trenle buluşması adına tüm alanlarda etkin ve etkili lobicilik çalışması yapılması kararı alındı.
HEDEFİMİZ HIZLI TREN

Tüm Samsun Dernekleri Birliği çatısı altında yurdun çeşitli bölgelerinde yapılanmış 200’ün üzerinde Dernek ve bunlara bağlı binlerce üye Samsunlu bulunduğunu söyleyen Genel Baskan Remzi Kozal, ”Hedefimiz sılaya hızlı treni biran önce getirmek. Gurbetteki Samsunlular olarak kendimize yeni bir yol haritası olarak Samsun’a hızlı tren kazandırılması konusunda fikir birliğine vardık. Önümüzde tam üç tane önemli seçim var. Samsun’un hızlı tren projesine kim destek verirse bizler de onların yanında olacağız. Samsun olarak gücümüzü ve desteğimizi o yönde kullanacağız bu konuda da kesin kararlıyız ” dedi.

SAMSUN’A ARTI DEĞER

Bu yılki toplantılarını özellikle Konya yolu üzerinde yaptıklarını da söyleyen Tüm Samsun Dernekleri Birliği Genel Başkanı Remzi Kozal, “Bu yıl toplantımız Konya yolu üzerinde yapıldı. Bunun anlamı şu Ankara’da yaşayan insanlar hızlı tren ile gün içinde Konya’ya gidip Mevlana’yı ziyaret edip dönebiliyor. Bizlerde aynı bakış açısı ile diyoruz ki ,Ankara’da yaşayanlar da hızlı trenle 2 saat içinde Samsun’a gitsin Bandırma Vapurunu,İlkadım Şehrini Karadeniz’i ,deltaları görsünler. Amazonların başkentini ziyaret edip geri gelsinler. Bunun için de hızlı trenin biran önce Samsun’da olmasını istiyoruz. Kazanacağımız hızlı tren memleketimizin ekonomisine, ticaretine turizmine artı değer katacaktır. Ayrıca Ovalarımızın da daha verimli kullanılmasının önünü açacaktır” dedi.

hizli-trenin-onune-cikan-intehar-eder

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.