Ankara Banliyöleri Başkentray Projesinden Dolayı Kapatıldı, İddialarına Yalanlama

Ankara Banliyöleri Başkentray Projesinden Dolayı Kapatıldı İddialarına Yalanlama :TCDD tarafından, ‘Ankara banliyölerinin Başkentray projesinden dolayı kapatıldığı’ iddialarına ilişkin yapılan yazılı açıklamada, “Banliyö hatlarının kapatılması ve banliyö seferlerinin durdurulma nedeni iptal edilen Başkentray ihalesi değildir. Hattın kapatılmasının iptal edilen ihaleden kaynaklandığı ve vatandaşlara bunun 2 yıla mal olduğu iddiaları gerçek dışıdır” denildi.


Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından, son günlerde basın yayın organlarında yer alan ‘Ankara banliyölerinin kapatılması, yeniden açılması ve Başkentray projesiyle’ ilgili haberlere ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Haber içeriklerinde, Ankara banliyölerinin Başkentray projesinden dolayı kapatıldığı, Başkentray ihalesinin iptaliyle vatandaşın 2 yıl mağdur edildiğinin vurgulandığı belirtilerek, “Banliyö hatlarının kapatılması ve banliyö seferlerinin durdurulma nedeni iptal edilen Başkentray ihalesi değildir. TCDD tarafından yapılan Ankara-Behiçbey kısmı yeni çift hat olmak üzere Ankara-Sincan Kuzey hattı ile TCDD-Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle yapılan 6 adet alt ve üst geçidin tamamlanması için hat banliyö trafiğine kapatılmış ve bu işlerin tamamlanmasıyla yeniden açılmıştır. Bu işler yapılırken banliyö çalıştırılması mümkün değildir” denildi.

TCDD’nin banliyö hatlarını keyfi olarak yahut başlamayan iş için değil, daha önceden ihalesi yapılan ve başlayan çalışmalar için kapattığı bildirilen açıklamada, “Hattın kapatılmasının iptal edilen ihaleden kaynaklandığı ve vatandaşlara bunun 2 yıla mal olduğu iddiaları gerçek dışıdır. Bazı çok bilmişlerin kapalı süreyi kast ederek ‘bunun hesabını kim verecek’ yollu açıklamaları konuyu bilmemekten kaynaklanmaktadır” ifadelerine yer verildi.sohbet

İlk yorum yapan olun

Yorumlar