Demiryolu İşçilerinin Zorlu Ramazan Mesaisi (Foto Galeri)Demiryolu İşçilerinin Zorlu Ramazan Mesaisi :Sarıkamış-Kars Dikme köyü mevkisinde demiryolu hatlarını yenileyen işçiler, ramazan ayında da özverili şekilde çalışıyor-TCDD Erzurum 45. Yol Bakım ve Onarım Müdürü Şahin: “Ramazandan önce bir günde 864 metre hat yeniliyorduk bugün de 864 metre hat yenilemesine devam ediyoruz. Arkadaşlarımız özverili olarak çalışmalarını sürdürüyor. Bu ayda sıcaklar bir nebze olsun etkiliyor ama günlük performansımızı etkilemiyor.

Sarıkamış ilçesinde demiryolu hatlarını yenileyen işçiler, ramazan ayında da özverili şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

TCDD’nin 2013 yılı çalışma programında yer alan Sarıkamış-Kars Dikme köyü mevkisinde sabahın erken saatlerinde çalışmaya başlayan işçiler, bölgede 12 metrelik rayları bulundukları yerden çıkararak yerine 108 metre uzunluğundaki rayları 250 kiloluk beton traversler üzerine monte ediyor.

Yol yenileme çalışmalarında görev alan 80 işçi ve 10 teknik personel, ekskavatör, greyder, silindir, demiryolu aracı ve 2 yol tamir aracıyla sıcak havaya rağmen zorlu koşullarda çalışıyor.

TCDD Erzurum 45.Yol Bakım ve Onarım Müdürü Uğur Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sarıkamış-Kars istasyonları arasındaki Dikme köyü mevkisinde demiryolu hattında yenileme çalışmalarının hızla ilerlediğini söyledi.

Şahin, ramazan ayı ve sıcak havaya rağmen çalıştıklarını belirterek, “Çalışmalarımızı 07.00-17.00 saatleri arasında yapıyoruz. Tabii işçilerimizin arasında oruç tutanlar da var. Zor çalışma şartları altında günümüzü geçiriyoruz” dedi.

Ramazan ayı olmasına rağmen işçilerin performansından düşüş olmadığına dikkati çeken Şahin, “Ramazandan önce bir günde 864 metre hat yeniliyorduk bugün de 864 metre hat yenilemesine devam ediyoruz. Arkadaşlarımızla özverili olarak çalışıyoruz. Bu ayda sıcaklar bir nebze olsun etkiliyor ama günlük performansımızı etkilemiyor” diye konuştu.

İşçilerden Mahmut Yılmaz da ramazan ayında bölgede demiryolu hattı yenileme çalışmasını sürdürdüklerini söyledi. Açlık ve susuzluğun kendilerini akşama doğru zorladığını anlatan Yılmaz, bunun performanslarını etkilemediğini kaydetti.

Demiryolu iscilerinin Zorlu Ramazan Mesaisi-3

Reklamlarİlk yorum yapan olun

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.