” Ankara Garı engelliye dar geliyor ” haberine TCDD yetkililerinden açıklama” Ankara Garı engelliye dar geliyor ” haberine TCDD yetkililerinden açıklama :Engellilerin Ankara Garı’na ulaşmakta çektikleri sorunları, “Gar engelliye dar geliyor” başlığıyla gündeme gelmesinin ardından TCDD yetkilileri bir açıklama yaptı.

“Sorun içeride değil dışarıda” ifadesini kullanan yetkililer, engelli vatandaşların Gar içinde hiç bir zorluk çekmeden istedikleri yere ulaşabildiğini dile getirdi. Görme engelliler için duyarlı sarı yüzeylerin alımının yapıldığını, en kısa zamanda da işçilik ihalesinin yapılarak Gar’a yerleştirileceğini kaydeden TCDD yetkilileri, Tandoğan girişi ve Hipodrom Caddesi’ndeki problemlerin Büyükşehir Belediyesi’nden kaynaklandığını belirtti ve ekledi:

EMANET SAYIYORUZ

“Engelli vatandaşımızı trene bindiği andan itibaren bize emanet sayıyoruz. İneceği durağa kadar da yanından ayrılmıyoruz. Garımızda bulunan Engelli Yardım Çağrı Merkezi’nde sürekli olarak engelli yolcularımızla ilgilenen 1 personelimiz var. Ayrıca Ankara Garı’nın tamamında merdivenler ve asansörler bulunuyor. Kesinlikle arızalı ve kullanılmaz durumda bırakmıyoruz. İnsanların anlık mağduriyetlerle karşılaşmaması en büyük hedefimiz.

BİR ADIM ÖNDEYİZ

TCDD Engelli Yolcu Destek Hizmeti’nden bilet alan yolcuların sisteme giriş yaptıktan sonra bütün bilgilerini ulaştıklarını belirten yetkililer, “Sistemden bilet alan engelli yolcumuzun nerden binip nereden indiğini, saat kaçta, nerede olacağını biliyoruz. Ona göre tüm birimlerimizi haber verip en iyi hizmeti almalarını sağlıyoruz. Bu yönüyle TCDD engelli bireylere hizmet konusunda bir adım önde” dedi.

Reklamlar