ATSO Ağustos ayı olağan toplantısında iki hızlı tren müjdesiATSO Ağustos ayı olağan toplantısında iki hızlı tren müjdesi :Antalya Ticaret Ve Sanayi Odası (ATSO) olağan meclis toplantısı, ATSO yönetimi ve üyelerin katılımıyla meclis salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda ilk kez elektronik ortamda gündemle ilgili anket düzenlendi.

Ulaşım Master Planı’nda UKOME Başkanı Emin Pehlivan’ın Antalya’nın ulaşım sorunu yüzde 70 çözüldüğünü ifade eden açıklamasını da eleştiren Budak, “Her yıl 20-30 bin araç ilavesinin olduğu şehir içinde ve dışında ulaşılabilirlikte çok kötü olan Antalya’da ne çözülmüş. Bu konularda bizim de fikrimiz alınmalı. Bilimsel olarak tartışılmalı. Bu konu ile ilgili anketler yapılmalıdır. Tabi ki mecliste görüşülecek ama bizim de bir fikrimiz alınmalıydı. Siyasi malzeme yapılmak yerine çözüm üretilmeli” ifadelerini kullandı. Antalya’nın ulaşım sorununun raylı sistemlerle hafifletileceğini ifade eden Budak, hızlı tren için imza kampanyası düzenlediklerini belirtti. Budak, “Hızlı tren için 75 bin imza topladık. 100 bin olunca hükümete sunacağız. Kampanyamız devam ediyor. Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ile Ankara’da yaptığımız görüşmelerde hem iyi, hem kötü haberlerle döndük. İyi haber Antalya’ya iki hızlı tren yapılacak. Biri Manavgat-Alanya-Konya güzergahı, diğeri ise Burdur-Isparta-Afyon şeklinde olacak” dedi.
Antalya’da yapılan AVM kirliliği ile ilgili soruya ise Budak, “Sadece ağlayan taraf değiliz çözümlerimizi de ortaya koyuyoruz. Kent merkezinde projeleri de iyi bir şeyler yaparsak AVM’ler sinek avlayan konuma gelecektir. Konunun biz takipçisi olmalıyız. Önümüzdeki yerel seçimlerde kime destek vereceğimize karar verirken bunlara dikkat edelim” diye konuştu.
ANKET SONUÇLARI
Ağustos ayı toplantısında ilk kez elektronik ortamda bir anket düzenlendi. ‘Hedef ve Öncelikler’ isimli ankete 102 meclis üyesi katılarak 13 soruyu oyladılar. Yapılan ankette çıkan sonuçlara göre odanın bu dönemde ele alması gereken konuların başında, tarım, turizm, ticaret ve sanayi entegrasyonunu yüzde 27,5 oranında ilk sırayı alırken, EXPO ikinci sırada tercih edildi. Ulaştırma konusunu ele alan soruda ise hızlı tren kampanyası yüzde 28,4’lük oranla üyelerin önceliğini aldı.

Reklamlar