Bolu Karaçayır Parkındaki Trenin MaliyetiBolu Karaçayır Parkındaki Trenin Maliyeti :Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, CHP’li Belediye Meclis Üyesi Erhan Beykoz’un, Karaçayır Parkı’na Devlet Demiryolları’ndan kiralanarak konulan trenin kiralama bedelinin 300 bin TL olduğunu iddia etmesine sert tepki gösterdi. Yılmaz, “Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) ve Bolu Belediyesi arasında imzalanan resmi protokol ile trenin yıllık toplam 2 bin 500 TL’ye kiralanmıştır” dedi.
Geçtiğimiz hafta Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın rahatsızlığı nedeniyle katılamadığı Bolu Belediye Meclis toplantısında Karaçayır Parkı’na konulan trenin Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ndan (TCDD) 300 bin TL’ye kiralandığını iddia etmesi Başkan Yılmaz’ı kızdırdı. Yılmaz, “Sağ olsun Erhan Beykoz’un kendisinin bir gazetecilik tarafı, bir belediye meclisi tarafı ve bir de Cumhuriyet Halk Partisi tarafı var. Bu trenin yıllık 300 bin TL gibi bir masrafı olduğu açıklamalarını yaparken de hangi kimliğini kullandığı ben pek bilemiyorum. Karaçayır Parkı’na yerleştirdiğimiz lokomotif, önce bakanlar ve sonra ilgililerle görüşülerek uzun bir süreç sonrasında ilimize gelen bir lokomotiftir ve bunun da bize maliyeti yıllık 1.328 TL’dir.
Başkan Yılmaz ayrıca, “2 tane de vagon aldık ve bu vagonların da bize maliyeti yıllık 1.176 TL olacak. Yani toplamda lokomotif ve iki vagonun bize yıllık maliyeti 2 bin 500 TL’dir. Şimdi bu rakamlarla 300 bin TL’yi, gazeteci kimliği ile mi yakaladı? Belediye meclisi kimliği ile mi yakaladı? Yoksa Cumhuriyet Halk Partili olma kimliği ile mi yakaladı? Bunu Bilemiyorum. Böyle komikliklerle bir belediye meclis üyesinin, belediyede şov yapmasını ve bunu kamuoyuna lanse etmesini çok hoş bulmuyorum. Ama belediye meclis üyemizdir ve hatta Bolu’da belediyecilikle ilgili birçok konuda bizi uyaran birisi olduğu için de kendisine teşekkür ediyorum. Fakat herhalde rakamlar konusunda biraz sıkıntısı var ve biraz matematik çalışması, dört işlem çalışması lazım diye düşünüyorum. İnşallah bunları da öğrenir diye umut ediyorum” diye konuştu.
Belediye yetkililerini zor duruma sokmak ortaya atılan bu iddiaları doğru bulmadığını ifade eden Yılmaz sözlerini şöyle tamamladı;
“Ayrıca şunu da söylemek istiyorum, biz bu lokomotifi ve vagonları bin liraya da alabiliriz, 300 bin liraya da alabiliriz hatta 500 bin liraya da alabiliriz. Yani kusura bakmasın ama biz bunu bir yolsuzluk yaparak mı almışız. Eğer böyle bir sıkıntı var ise gerekli makamlar ve merciler bellidir. Sadece belediyeyi zor duruma sokmak adına bir Belediye Meclis üyesinin verdiği ifadeleri doğru bulmuyorum. Resmi rakamlar da belgeleri ile birlikte isteyen herkese istediği zaman verilecektir. Ayrıca son olarak şunu da söylemem gerekirse ben Bakandan sadece bu lokomotifi ve vagonları istemedim. Bir adet uçak ve bir adette gemi istedim kendisinden. İnşallah zaman içerisinde bunlarda gelecek ve bunlar içinde nasıl bir rakam açıklayacaklarının hesaplarını da şimdiden yapsınlar.

Reklamlar