Larende Mahallesine Geçici Hemzemin Geçit YapılacakLarende Mahallesine Geçici Hemzemin Geçit Yapılacak :Karaman Belediyesi ile TCDD 6. Bölge Müdürlüğü arasında Larende Mahallesi Buğday Pazarı Kavşağına yapılması düşünülen geçici hemzemin geçidinin protokolü düzenlenen törenle imzalandı.

Beledişe Başkanlık makamında gerçekleşen toplantıya Karaman Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, TCDD Bölge Müdür Yardımcısı Oğuz Saygılı, Başkan Yardımcısı Ertuğrul Çalışkan, Yol Müdürü Halil Dönmez ve Tesisler Müdürü Murat Göl katıldı. Toplantı sonrasında Karaman Belediyesi ve TCDD 6. Bölge Müdürlüğü arasında bir protokol imzalandı. Protokolde söz konusu olan tren yolu üzerine yaya ve araç trafiğinin sağlanması için bir hemzemin geçit yapılması kararı alındı. Belediye yetkilileri tarafından, Larende Mahallesi için büyük önem taşıyan ve ulaşımda büyük bir sorunu ortadan kaldıracak olan bu çalışmanın önümüzdeki günlerde başlayacağı ve bu yılın Aralık ayında hizmete açılacağı bildirildi.

Yapılacak olan hemzemin geçitte taşıtlar için yolun yanı sıra, yayalar içinde geçiş yolu yapılacak. Hemzemin geçit geçici bir süre hizmet verecek. Karaman Belediyesi daha sonra bu hemzemin geçidin yerine tren yolunun altından bir alt geçit yapacak. Planlanan bu çalışma Larende Mahallesi’ne hayat verecek söylendi.

Reklamlar