Doğu Karadeniz demiryolu projesiDoğu Karadeniz demiryolu projesi  :AK Parti Grup Başkanvekili Canikli’nin demiryolu güzergahı için, “Gümüşhane-Tirebolu güzergahı heyelanlı bölge ve ekonomik değil” açıklamasına CHP’li Karaahmetoğlu sert çıktı: Sayın Canikli Trabzon lobisinin dediğini yapmıştır!

GÜZERGAHLARI AÇIKLAMIŞTI

Doğu Karadeniz illerinin heyecanla beklediği demiryolu projesi için, AK Parti Grup Başkanvekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin açıkladığı güzergahlar, ilde Trabzon krizinin yaşanmasına neden oldu. Canikli’nin, “Demiryolu güzergahlarından birincisi Gümüşhane’den Tirebolu ve buradan Trabzon’a uzanan güzergah, ancak Tirebolu Gümüşhane güzergâhı heyelanlı bölge ve ekonomik değil” açıklamasına CHP Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu sert çıktı.

TRABZON LOBİSİ KAZANDI

Karaahmetoğlu, “Sayın Canikli Giresun halkına yalan konuşmuştur. Tirebolu’dan geçmesi düşünülen demiryolu projesinin heyelanlı bölge olduğu için gerçekleşmediğini söylemiştir. Ama bilirkişiler oranın demiryolu için uygun yer olduğunu söylemişlerdir. Canikli Trabzon lobisinin dediğini yapmıştır ve Trabzonlular istediğini almıştır” ifadelerini kullandı.

Kaynak : www.medyatrabzon.com

 

Reklamlar