Haliç Metro Köprüsü trafiğe nefes aldıracakHaliç Metro Köprüsü trafiğe nefes aldıracak :Haliç Metro Köprüsü’nde sona gelindi. Çalışmaların son sürat devam ettiği köprü tamamlandığında günde 1 milyon yolcuya hizmet verecek. Son parçaları eklenen köprünün ayakları da bitirildi, 29 Ekim’e yetiştirilmesi bekleniyor.

İstanbul’un en önemli ulaşım bağlantı yollarından olması planlanan Haliç Metro Köprüsü’nde sona yaklaşıldı. Marmaray’la birlikte 29 Ekim’de açılması planlanan köprünün son parçaları eklendi, ayakları bitirildi.

TRAFİĞE NEFES ALDIRACAK

İstanbul’da toplu ulaşım ağının en önemli bağlantı noktalarından biri olarak tasarlanan Haliç Metro Köprüsü, günde 1 milyon yolcuya hizmet verecek. Yoğun İstanbul trafiğine nefes aldıracak olan Haliç Metro Köprüsü’nün diğer metro hatlarıyla da bağlantısı bulunuyor.

180 MİLYON TL YATIRIM

180 milyon TL’ye mal olan köprüyle İstanbul Metrosu birleşmiş olacak. İstanbul Metrosu’nun en önemli aşamalarından biri olan Haliç Metro Geçiş Köprüsü inşaatı tamamlandığında, Hacıosman’dan metroya binen yolcular kesintisiz olarak Yenikapı aktarma istasyonuna ulaşacaklar.

HANGİ METROLARA BAĞLANIYOR?

Yolcular burada Marmaray bağlantısıyla, Kadıköy-Kartal, Bakırköy-Atatürk Havalimanı veya Bağcılar-Olimpiyatköyü- Başakşehir’e kısa sürede ulaşabilecek. Denizden 13 metre yükseklikte yapılan 430 metre uzunluğundaki köprüde, 47 metrelik iki taşıyıcı kule bulunuyor.

DENİZİN 110 METRE DİBİNDE

Zemini balçık olan köprüde herhangi bir çökme yaşanmaması için kule ayakları deniz tabanından 110 metre dibe kadar batırılıp sabitlendi. Köprüdeki çalışmalar son sürat devam ediyor.

Reklamlar